Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Nevíte si rady, jak zařídit povinné školení BOZP? Není to nic složitého

Nevíte si rady, jak zařídit povinné školení BOZP? Není to nic složitého

Vlastnictví společnosti se zaměstnanci je velmi komplexním způsobem obživy zahrnujícím pestré množství důležitých úkonů, ale i zajímavých příležitostí. Je naprosto nutné si neustále dávat pozor a dbát na to, abyste plnili veškeré zákonné požadavky, kterých opravdu není málo. Jedním z těch nejpodstatnějších je bezpečnost práce. Jak si dopřát jistotu?

Poučte vhodně své podřízené

Nejdříve je nutné si uvědomit, kdy musíte zajistit svým podřízeným školení BOZP. To se provádí nejen při nástupu nového jedince pod vaše křídla, nýbrž i v případě změny pracovního zařazení, druhu samotné práce, při zavedení nových pracovních postupů a ve specifických případech majících podstatný vliv na ochranu zdraví. K tomu přirozeně patří i pečlivé zaznamenávání těchto skutečností a poctivé informování příslušných osob.

Otázkou však zůstává, jak tedy vlastně zrealizovat školení BOZP tak, abyste měli naprostou jistotu? Odpovědí je spolupráce s kvalitními zprostředkovateli. Jedněmi z těch nejvyhledávanějších jsou profesionálové ze společnosti PREVENT. Ti proškolí více než osm set tisíc lidí ročně, přičemž toto číslo neustále narůstá. Celý proces probíhá za pomoci dvou moderních výukových platforem, jimiž je INSTRUCTOR a EDUNIO.

Už žádné nudné školení

Ohromnou výhodou těchto dvou možností je fakt, že probíhají čistě online, takže vám odpadne spousta starostí spojených s pořádáním prezenčního školení. Daný koordinátor BOZP implementuje do těchto aplikací nejen samotné přednášky, nýbrž i komplexní přehledný systém. Ten umožňuje udělování certifikátů, pravidelné reporty, online podepisování potřebných dokumentů a tak dále. Celý složitý proces plný povinností tudíž zvládnete snadno a rychle.

Firemní vzdělávání není jedinou oblastí, na níž se tato společnost zaměřuje. Pokud zvolíte vzájemnou kooperaci, dočkáte se i poradenství, vedení agendy, pravidelných auditů a smluvních garancí, přičemž chybět nesmí ani pracovnělékařské služby. Díky tomu si zajistíte stoprocentní bezpečí nejen v očích zákona, ale samozřejmě i před případnými nehodami.

Zbytečně neriskujte

Smutným faktem je, že všemožné nehody nejsou ničím neobvyklým v prostředí jakéhokoliv druhu podnikání. V těch horších případech znamenají nejen vážná zranění i ztráty životů, ale i dlouhé soudní tahanice a krach některých majitelů firem. Myslíte-li to s vaší činností vážně, snažte se ze všech sil těmto potížím vyhnout.

Tato snaha by byla bez solidních odborníků na danou oblast naprosto k ničemu, a tak se na některé z nich spolehněte než bude pozdě. Podívejte se na internetové stránky pod výše přiloženým odkazem a rozhodněte se sami, zdali je to ta správná cesta pro vás.