Neobyčejná krbová kamna do vašeho domu

Sháníte-li vhodný krb nebo kamna, položte si následující otázky a ujasněte si svoje cíle. Přejete si spíše klasická krbová kamna nebo modernější styl? Jaké jsou trendy ve výrobě krbů? Kam svůj krb v domě umístíte? Každého pak napadne otázka, které krby a kamna jsou nejekonomičtější. Inspirujte se u špičkových designérů krbových kamen, kteří vyrábějí neobyčejná kamna na míru.

Najděte svůj styl

Moderní krby vykazují všechny prvky novodobých městských domácností, do nichž snadno zapadnou jako ulité. Jejich povrch bývá hladký, čáry rovné, tvary jednoduché a lehce futuristické. Nejčastěji se vyrábí z leštěného kamene, nerezu a oceli, stranou nezůstává ani využití nejmodernějšího pohledového betonu, jenž dodává místnosti překvapivě útulný vzhled. Rustikální krby se pak hodí pořídit do venkovských domků, chat a chalup. Jejich zemitost a domáckost pozvedne však i vzhled  moderního městského interiéru. Designové krby jsou neobyčejně luxusní kousky vyrobené na zakázku, ocení je především nároční klienti, kteří chtějí něco odlišného, co nikdo jiný nemá. V praxi mohou vyhlížet jako opravdová umělecká díla.

Kam umístit krb?

Sami vidíte, že ideální krby a kamna se nehledají snadno. Kromě nepřeberného množství stylů, technického provedení a designových detailů musíte přemýšlet nad tím, zda krb umístíte klasicky ke stěně, na roh místnosti, do rohu či do stěny spojující dohromady dva pokoje. Další možností jsou fasádní krby, jež šetří prostor v domě, jsou totiž zabudovány přímo do zdí, s níž hladce splývají. Centrální krb je umisťován do středu místnosti a může velmi stylově a originálně viset ze stropu, země se tak nedotýká a vytváří krásnou atmosféru domova.

Klasická krbová kamna

Jestliže se přejete zahřát u otevřeného ohně, všechny výše uvedené varianty krbů se vašemu požadavku mohou přizpůsobit, jinak fungují v uzavřeném režimu. Informujte se u výrobců, jaké možnosti jejích výrobky nabízí. Možná vám budou více vyhovovat krbová kamna, do nichž lze klasicky přikládat dřevěná polínka. Krbová kamna na pelety jsou pak plně automatická a po přidání pelet do zásobníku velice efektivně hřejí, jsou tedy ekonomičtější a nenáročné na obsluhu, ovládat je můžete za pomoci dálkového ovládání, jen to kouzlo praskajícího dřeva s nimi odpadá. Nejekologičtějším řešením jsou pak bio krby bez komínu s automatickým zážehem. Vybírejte s rozumem a ušetříte přírodu a peníze za vytápění.

Zdroj: Topsys Praha s.r.o.