Přeskočit na obsah
Domů » MUŽI » Nejoblíbenější whisky v roce 2021

Nejoblíbenější whisky v roce 2021

Během posledního roku stouplo množství lidí, kteří mají skutečný problém s alkoholem. Zhruba 18 % Čechů pije alkohol více než dříve. Sami, se svou rodinou nebo prostřednictvím video party. A co si Češi konkrétně kupují? Podívali jsme se na zoubek nejoblíbenějším whisky.

Když dojde řeč na whisky, pravděpodobně se vám vybaví především skotské whisky či irské whiskey. Nesmíme však zapomenout ani na USA, jejich Jack Daniel‘s a Jim Bean. Velkým hráčem na trhu s whisky se stává Indie, která je aktuálně nejrychleji rostoucím globálním výrobcem.

Máme však i domácí výrobky! Českou whisky najdete i v žebříčku nejprodávanějších whisky na portálu Heureka. Na tento žebříček jsme se podívali trochu blíže. Co v něm najdete?

Nejoblíbenější whisky v roce 2021 v ČR podle Heureka

První místo v žebříčku drží značka Proper, konkrétně Proper no. Twelve. Jde o irskou whisky z nejlepšího zrna a pramenité irské vody.

Poměrně vysoko, i když ne na předních příčkách, se umístila Johnnie Walker. Johnnie Walker Red Label je nejprodávanější skotskou whisky na světě. Cenovka je trochu vyšší, což je nejspíš důvod, proč se v ČR neumístila na bedně.

Zato nejprodávanější americkou whisky na světě Jack Daniel’s Češi kupují poměrně často. Klasickou, medovou, jablečnou i skořicovou. Jack je oblíbený hlavně mezi mladými.

Skotská Lagavulin Islay Island nabízí skutečnou chuť drsného Skotska. Je sladká, slaná, divoká, má výrazný rašelinový charakter.

Dalším skotským zástupcem je whisky Laphroaig. Nejčastěji ji dostanete jako 10letou, svou královskou pečeť jí propůjčil i sám princ Charles. Její jméno by se mimochodem dalo přeložit jako „překrásná dutina u širokého zálivu“.

Jameson je klasikou všech klasik. Třikrát destilovaný, zrající v dubovém sudu minimálně po dobu 4 let. Má výjimečně vyzrálou a jemnou chuť.

Desetiletá whisky Talisker je prémiovým nápojem, který si pochvalovala už britská armáda v 19. století. Je určena k výjimečným příležitostem, najdete v ní ovocné chutě, kouř i štiplavost.

V žebříčku na Heureka.cz se objevuje také česká whisky, konkrétně Trebitsch pocházející samozřejmě z Třebíče. Je jemná a má krémový charakter, rozhodně stojí za ochutnání.

Balvenie, konkrétně Balvenie 12y, zraje v sudech od sherry i bourbonu, proto má pak bohatou ovocnou a oříškovou chuť. Jde o skotskou whisky.

Tullamore Dew snad ani není třeba představovat. Je druhou nejprodávanější irskou whisky. Tulamorka, jak jí v ČR říkáme, pochází ze samého srdce Irska, z městečka Tullamore mezi Dublinem a Galway.

Whisky Ardberg má příchuť kouře a rašeliny. Značce se daří v marketingu, takže jste o ní určitě již slyšeli. V roce 2011 byla například lahvička Ardbeg vynesena k Mezinárodní kosmické stanici, o rok později se vrátila na zem a zkoumaly se účinky malé gravitace na její chuť.

Posledním zmíněným zástupcem z žebříčku je japonská Nikka. Tato whisky je velmi svěží, nabídne vůni jablíček a meruněk.

Kde koupit dobré whisky?

Ty nejpopulárnější koupíte téměř v každém českém supermarketu. Kdo však chce ochutnat něco méně obvyklého, tomu doporučujeme zamířit do prodejny specializovaného prodejce alkoholu.

Velkou nabídku whisky najdete v e-shopu Winehouse.cz. Neděste se názvu, jsou odborníky nejen na víno, ale právě i na whisky. Ochutnáte zde pravou českou whisky, bourbon nebo třeba exotickou taiwanskou whisky. Přijďte experimentovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *