Domů » Nejlevnější zimní pneumatiky mohou přijít draho

Nejlevnější zimní pneumatiky mohou přijít draho

Riziko levných zimních pneu

Doba přezutí pneu na zimní se blíží a pro mnohé je tedy čas zvážit nákup nových pneumatik. Cena stále navzdory varováním před nekvalitním zbožím hraje při rozhodování významnou roli. Pořízení levných zimních pneumatik je lákavé, je však třeba myslet především na bezpečnost a spočítat si, zda jsou nejlevnější produkty opravdu výhodné i do budoucna.

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Základním parametrem pro výběr vhodných pneumatik jsou samozřejmě rozměry, které najdete jak na bočnici stávajících pneumatik, tak ve velkém technickém průkazu. Stejně tak zde naleznete informace o stanoveném hmotnostním a rychlostním indexu. Nevíte, co jednotlivá čísla a písmena znamenají? AZ Pneu přináší podrobný přehled všech označení a nabízí i odborné poradenství, pokud si nejste při výběru jistí.

Dalším kritériem pro výběr je homologace zimní pneumatiky neboli osvědčení, že výrobek splňuje technické a bezpečností standardy pro užití na konkrétním modelu vozidla.

Nejjednodušší a nejrychlejší cestou, jak vybrat zimní pneumatiky odpovídající údajům v technickém průkazu i náročným bezpečnostním požadavkům, je poradit se s odborníky z pneuservisu.

Levné vs. značkové zimní pneumatiky

Jakmile máte jasno, jaký rozměr a profil zimní pneu potřebujete, přichází na řadu také finanční stránka věci. Jistě, zimní pneumatiky se dají sehnat za „pár stovek“ u mnoha prodejců. Nápadně levné pneumatiky pochybného původu se však už z principu nemohou kvalitativně vyrovnat značkovým produktům procházejícím přísnými bezpečnostními zkouškami.

Odborníci z opavského servisu AZ Pneu doporučují spoléhat se pouze na prověřené výrobce pneumatik, kteří investují i do vývoje a zdokonalování svých produktů. Špičkami v oboru, které mohou kvalitu pneumatik doložit i výsledky pravidelných nezávislých testů, jsou pneumatiky Continental, Dunlop, Nokian, Goodyear, Pirelli, Michelin nebo Barum, ale i mnohé další.

Pozor také na nejrůznější výhodné akce na značkové zimní pneumatiky. Vždy si ověřte stáří nabízeného obutí a, je-li to možné, také způsob skladování. Oba tyto faktory mohou mít zásadní vliv na kvalitu materiálu, i když jde o nepoužité pneumatiky. Gumy starší 6 let ztrácejí své původní vlastnosti, čímž mohou negativně ovlivnit bezpečnost jízdy a samozřejmě v dohledné době i vaši peněženku.

Kdy je správný čas na přezutí pneumatik na zimní?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *