Nejlepší úsporné zimní pneumatiky

Hledáte finančně výhodné zimní pneumatiky? Nemůžete se zorientovat v pestré nabídce výrobců? Rozhodněte se pro cenově zajímavé zimní pneumatiky a ušetřete nemalé peníze. Pokud si myslíte, že nízká cena rovná se nepřiměřená kvalita, jste na omylu. Představme si TOP 3 budgetové zimní dezény od velkých společností, o kterých byste měli vědět.

Kleber KRISALP HP2

Jako první se mrkneme na zimní pneumatiky Kleber KRISALP HP2, které patří k nejpopulárnějším modelům budgetového dezénu od Michelin. Pokud vlastníte Škodu Octavia, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat anebo jiné automobily střední třídy, pneumatikám nejlépe padne rozměr 195/65 R15 91 T. Francouzská společnost je pověstná kvalitními jízdními vlastnostmi v zimních podmínkách a hlavně dlouhou životností.

Tato zimní pneumatika je sice levnější, ale v testu ÚAMK 2014 obsadila i ve velkém konkurenčním boji desáté místo. Test opotřebení dopadl na výbornou, hodnocení se vyšplhalo na 1,5. Tento výsledek si podmanil vítěz kompletního testu Continental ContiWinterContact TS 850. Pneumatika Kleber KRISALP HP 2 při testu ÚAMK 2014 předvedla své dokonalé vlastnosti nejen na suché, ale i na zledovatělé vozovce. Potěšilo i hodnocení spotřeby paliva. Budgetová pneumatika se může chlubit známkou 2, protože lepší hodnocení obdržely jen dvě další značky. Kleber KRISALP HP2 je synonymem dlouhé životnosti a výhodného nákupu. Tato zimní pneu má směrový dezén se 2 centrálními obvodovými drážkami pro rychlejší odvod vody ze středu běhounu, zvýšený počet pevných záběhových hran vylepšuje brzdné dovednosti a eliminuje vodní film. Excelentní středové žebro s dělícími zářezy zvyšuje trakci.

Sava ESKIMO S3

Nyní si přiblížíme kvality od GoodYear Dunlop Tires, známého slovinského výrobce pneumatik. Tento vynikající dezén se pyšní skvělými budgetovými vlastnostmi. V rozměru 175/65 R14 T se hodí pro menší auta, Škoda Fabia, Škoda Rapid, Toyota Yaris, Volkswagen Polo. Zimní pneu Sava ESKIMO S3 si vás přitáhne svým výkonem, vynikajícími jízdními vlastnostmi na mokru, ledu a především sněhu. Tyto výsledky potvrdilo testování ÚAMK 2014. Zmiňovaný model obstál při jízdě ve sněhu lépe než samotný vítěz. Tato výhodná zimní pneumatika má nízkou spotřebu a super životnost.

Kormorán SNOWPRO B2

Do třetice nabízíme zimní pneumatiku z budgetové sekce Kormoran SNOWPRO B2. Značka je pověstná svou lidovou cenou, ale po připojení ke koncernu Michelin se její kvalita velmi zvýšila. Když se podíváte na posouzení cena/výkon, nenajdete lepšího kandidáta ve své třídě. Levná zimní pneu je bezpečná, přesná v jízdě na sněhu i ledu a má dlouhou životnost. Kormorán SNOWPRO B2 lze pořídit ve velikostní škále 13“ až 17“. Už jste si vybrali svého favorita?