Nedílná součást automobilu – klíče

Klíče k autu patří stejně samozřejmě jako volant. Zatímco dříve sloužily pouze k odemykání dveří a startování motoru, ty současné toho díky moderním technikám zvládnou mnohem víc. Integrovány do nich bývají elektronické součástky, které dokážou vozidlo odemknout i na dálku.

Zhruba před pětadvaceti lety se začaly do automobilů montovat imobilizéry, které dnes tvoří již standardní výbavu všech vozidel. Tato šikovná elektronická zařízení zabraňují krádeži vozidla. Právě ony totiž blokují řídicí jednotku motoru, takže nepovolaná osoba bez originálního klíče nemůže vůz nastartovat. Po otočení klíče vyšle řídící jednotka signál a načte jeho mikročip se správným kódem, tak dojde k odblokování blokovaných okruhů a váš automobil se stane mobilním.

Jak řešit jejich ztrátu

Problém může nastat v okamžiku, kdy klíče od auta ztratíte. Tato nepříjemná událost s sebou totiž přináší spoustu starostí i nemalé náklady. Obzvlášť se vám vymstí v případě, že nemáte klíče náhradní, povolat totiž budete muset odborníky. Pro ty je otevírání a výroba klíčů denním chlebem. K dispozici navíc mají speciální nástroje, díky kterým se do auta dostanou. Vynaložit však na to budete muset finance, které jsou spojené nejen s otevřením vozu, ale i s jeho případným odtahem, demontáží zámků, kódováním klíčů apod. Zkuste si tedy trápení i peníze ušetřit.

Kdo je připraven, není zaskočen

Je to poměrně jednoduché – stačí mít klíče náhradní. Proto jakmile klíč ztratíte, nechte si co nejdříve zhotovit nový. Cena jeho výroby nebude tak vysoká jako v případě, kdy nevlastníte ani jeden funkční kus. Výrobou a prodejem autoklíčů se v poslední době zabývají nejen autoservisy, ale i mnohé provozovny, které často nabízí celou řadu výhod – od výroby na počkání až po příznivější cenu. Jak se rozvíjí automobilový průmysl, tak také roste nabídka autoklíčů na trhu. Rozhodně se na něm nevyplatí šetřit, proto si vybírejte firmu uvážlivě. Zjistěte si, zda výrobky odebírá od kvalitních dodavatelů, disponuje kvalitním vybavením na výrobu klíčů a nechybí jí odborná kvalifikace a bohaté zkušenosti. Pak nemůžete šlápnout vedle.