Nákup sedací soupravy: Tyto 3 aspekty určitě berte v potaz

Jaký nábytek patří mezi ty úplně nejdůležitější součásti interiéru? Odpověď je jednoznačná. Jedná se o skříně a sedací soupravu. Skříně aktuálně pomineme a zaměříme se na sedačky. Vždyť právě ony tvoří jakousi dominantu obývacího pokoje. Vybrat tu správnou není vůbec jednoduchým úkolem. Řešit je totiž nezbytné hned několik velmi důležitých aspektů. My se na tři nejdůležitější záležitosti podíváme mnohem podrobněji v tomto článku.

Tvar sedačky musí ladit s okolím

Nejprve byste si měli ujasnit, kde bude v obývacím pokoji sedací souprava stát. Klidně si zkuste přímo prostor nějakým způsobem vymezit ještě před tím, než začnete vybírat konkrétní model. Obecně se do větších interiérů volí sedací soupravy prostorové pro tři až čtyři osoby v doplnění o pohodlná křesla a taburety. Do menších obývacích pokojů se vyplatí sedačky ve tvaru písmena L, které jsou optimální v rohu místnosti. Zajímavou volbou jsou i sedací soupravy do U. Ty se hodí také spíše do větších prostor.

Rozkládací mechanismus

Určitě se zaměřte na konstrukci sedací soupravy. Ta musí být maximálně bytelná. Vybírat je možné dvě varianty sedaček. První je klasická pevná a druhá s rozkládacím mechanismem. Ten se hodí především do interiérů vyznačujících se mešním množstvím prostoru a absencí pokoje určeného pro hosty. Ty mohou bez větších problémů složit hlavu právě na sedačce, z níž vznikne prostorné letiště.

Pevná potahová látka

Na trhu existují sedací soupravy s velmi tenkou potahovou látkou. V podstatě se posadíte a trochu ostřejším zipem můžete povrch proříznout. Optimální je volit silnější látku. I sedací souprava rozkládací si tuto látku zaslouží. U nerozkládacích se nebojte ani kůže, jež je příjemná na dotek. Pro domácnosti s mazlíčky v interiéru jsou ale vhodnější látkové potahy. Ostatně podívat se nejen na potahy můžete na stránkách Dona-shop.cz. K dispozici je tady obrovské množství sedaček za výhodné ceny.

Facebookové komentáře

Přidat komentář