Náhradní díly pro Multicar prodlouží životnost těchto skvělých pomocníků

„Multikáry“ jsou legendární víceúčelové náklaďáčky, které od dob vzestupu jejich slávy brázdí silnice dodnes. Jsou neuvěřitelně praktické, neustále se vylepšují, využití mají různorodé a vynikají nejen multifunkčností, ale i velkou odolností. I když jsou drobnějších rozměrů, nejsou to žádné „křehotinky“ a mají poměrně vysokou nosnost.

Jak spatřily multikáry světlo světa

První vozidlo Multicar, konkrétně model M21 (označení 21 znamená hmotnost 2 tuny a 1. produktovou řadu), spatřilo světlo světa roku 1958, nemělo volant, jen páky, a chyběla mu taktéž kabina. Následující model M22 již měl volant i kabinu. Vůbec nejpopulárnější, a dodnes využívaný, byl model M25, který se stal symbolem pro název Multikára.

Sehnat náhradní díly nebývá velký problém

Provozuschopné bývají i starší modely, nicméně nezbytným předpokladem jejich další životnosti jsou náhradní díly Multicar, které naštěstí není většinou velký problém sehnat, a dokonce poměrně levně. Vozítka pak mohou dál sloužit v téměř stoprocentním stavu. Sehnat náhradní díl na M25 bývá poměrně snadné, o něco obtížnější může být hledání dílů na starší typy. K nejnovějším modelům patří M27 nebo M31, které se velmi osvědčily a proto ze silnic jistě jen tak nevymizí. Díky tomu, že značka spadá pod firmu Hako, zabývající se úklidovými stroji, převzala od nich řadu znaků a došlo k zajímavým vylepšením.

Nedocenitelní pomocníci v komunálních službách

Multikáry zvládnou „asistovat“ téměř při jakékoliv činnosti v oblasti komunálních služeb, využití najdou třeba i ve stavebnictví. Lidé vlastnící tato vozítka si je nemohou vynachválit. Snadno se ovládají, motor je úsporný, konstrukce jednoduchá, ale bytelná, existuje řada nástaveb a vylepšení, rozměry jsou kompaktní a multikára se vejde skoro všude. Řada firem vyrábějící vozy podobného konceptu zkrachovala, obliba multikár ale přetrvává.

Životnost multikár je dlouhá, vždyť brázdily silnice již před desítkami let a potkáme je dodnes. Občas je potřeba dokoupit náhradní díly Multicar, ale když dopřejeme tomuto pomocníkovi dostatečnou péči, rozhodně nebude patřit ještě řadu let do starého železa.

Facebookové komentáře

Přidat komentář