Muži preferují holící strojky a žiletky Gillette

Oholená a hladká tvář je u mužů symbolem elegance už celá staletí. No zatímco v minulosti si pánové nechali upravovat svou tvář břitvou v křesle holiče, dnes je situace zcela jiná. Technika postoupila i v tomto směru a náš trh nabízí široký výběr od klasických holicích strojků s žiletkami až po moderní elektrické. Ne každý druh je však vhodný pro každý typ pleti či vousů. Jak se tedy mezi nimi zorientovat?

Strojek versus žiletka

Při rozhodování se mezi klasickým holením a šikovnými elektrickými pomocníky obvykle hraje nejdůležitější roli cena. Kvalitní holicí strojky totiž vaši peněženku poněkud odlehčí, což z nich dělá poměrně vysokou vstupní investici. Navíc, jednotlivé žiletky také nevydrží věčně a po jistém čase používání a opotřebení je třeba je vyměnit. Šetřit se dá jedině na pěně, která při suchém holení není nutná. Oproti tomu je žiletkový pomocník mnohem dostupnější. Obvykle platí, že do jednorázových žiletek se příliš investovat nevyplácí. Je výhodnější vybrat si manuální holicí strojek konkrétní značky a následně už jen vyměňovat hlavice. V tomto ohledu dle mnohých mužů nemá Gillette konkurenci.

Na trhu je dostupných několik typů strojků

Základními druhy jsou rotační a planžetové strojky. Rotační jsou určeny spíše pro pány, kteří mají hustší strniště, případně tlustší vousy. Rotační hlavice se navíc umí mnohem lépe přizpůsobit zakřivenému tvaru. Nevýhodou planžetového strojku je delší doba holení, avšak ta přinese dokonalejší a kratší oholení. V obou případech platí riziko, že jeden špatný pohyb a velmi jednoduše si spolu s chloupky oholíte i kus kůže. Po holení strojkem se však může vyskytnout dermatitida, a v tom případě s takovým holením rozhodně nepokračujte. Jsou mezi námi i muži, kterým nevyhovuje ani jeden typ holení, a proto jejich poslední nadějí je klasický strojek na vlasy.

Facebookové komentáře

Přidat komentář