Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Mozaika (nejen) v koupelně

Mozaika (nejen) v koupelně

Fotografie: kovová mozaika v koupelně

Koupelna bez obkladů? To nejde! Ano, skutečně málokdo si umí moderní koupelnu představit bez klasických obkladů, které jsou přece tak praktické. A trh tento názor reflektuje, najdete totiž ke koupi obklady v jakékoli barvě, s různými dekory a v mnoha provedeních. Už tak jich je tolik, že si jeden nemůže ani pořádně vybrat a do toho všeho se po vzoru antických lázní vrací do koupelen ještě i mozaiky.

Jak na mozaiku

Mozaiky jsou složené z malých jednotlivých segmentů tak, jak tomu bylo kdysi. Rozdíl je v materiálu, dnešní mozaiky jsou často ze skla, kamene, ale i keramiky, a také v technologii aplikace. Místo skládání jednotlivých kousků, což bylo jistě namáhavé a zdlouhavé, dnes vezmete čtverec vybrané mozaiky a nalepíte jej najednou. Tajemství tkví v silikonové síťce, na které je mozaika už z výroby vyskládaná a která významně ulehčuje práci s pokládkou.

Nejrozšířenější jsou hladké, lesklé a barevné skleněné mozaiky. Nejste-li fandou malých čtverečků, můžete si vybrat mozaiku složenou z obdélníkových tvarů či kombinace čtverců a obdélníků. K dispozici jsou mozaiky v jedné barvě i složené z několika sladěných odstínů. Zatímco v dávných dobách patřily mozaiky do lázní, dnes je najdeme nejen v koupelnách, často se objevují i v kuchyních a dalších částech domácností a je to rozhodně ku prospěchu designu interiéru. Použitím mozaiky ve sprchovém koutě, na toaletě či v domácí parní lázni dosáhnete skvělého efektu. Nemusí jít jen o skleněnou mozaiku, vyberte si mozaiky z pravých říčních valounů, betonové či unikátní kovové mozaiky.

Bát se nemusíte ani kombinací. Mozaikou skvěle doplníte obklady a dlažby, ale také malbu. Nebojte se mozaiky použít v obývacím pokoji, na chodbě či v kuchyni. Skvěle zde vypadají mozaiky laděné do červených a hnědých tónů, velmi zajímavé efekty nabízí také třpytivé, perleťové a cihličkové mozaiky. Porozhlédněte se i vy v internetovém obchodu RDkachle.cz, kde na vás čeká široký sortiment obkladů, dlažeb a mozaiek.