Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Moderní zastřešení terasy v podobě hliníkové pergoly se stahovací střechou

Moderní zastřešení terasy v podobě hliníkové pergoly se stahovací střechou

Hliníkové pergoly

Při volbě ideálního zastřešení máte na výběr z různých možností. Vyplatí se však zvolit takovou, která nebude potřebovat žádnou speciální údržbu, ale nabídne krásný a moderní vzhled vhodný i k novostavbám. Přesně to dokážou například hliníkové pergoly se stahovací střechou. Jaké jsou jejich další výhody a kam všude se hodí? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Hliníková pergola a její výhody

Moderní zastřešení terasy, jakým je kvalitní hliníková pergola, je ideálním řešením pro využívání zhruba 10 měsíců v roce. Taková pergola totiž bez problémů odolává větru, dešti a chrání před silným sluncem. Jedinou její slabinou je sníh, takže během zimního sněžení by měla být v zataženém stavu. Stabilní konstrukce se skvěle doplňuje s jednoduchým dálkovým ovládáním pomocí ovladače či vypínače umístěného na stěně. Jednou z velkých předností takové pergoly jsou také nízké nároky na údržbu. O kvalitě nabízeného řešení svědčí i 5 let záruky.

Elegantní pergola k dřevostavbám i do bytového domu

Hliníková pergola nabízí montáž k dřevostavbě i jinému rodinnému domu. Své využití najde také pro zastřešení terasy v bytovém domě. Další možností je umístění nad restaurační zahrádku, kdy vznikne moderní a skvěle vypadající posezení. Protože jde o výrobu na míru, možnosti jsou opravdu nekonečné.

Varianta bez sloupů i samostatně stojící

Díky stabilní konstrukci je možné využít pergoly bez sloupů či naopak takové, které budou samostatně stojící a poslouží například jako zastínění zahrádky u restaurace či jiného zahradního posezení. Díky těmto možnostem výroby na míru jsou tak možnosti hliníkové pergoly téměř nekonečné. Podívejte se na to, jak jednotlivé modely vypadají, a zapřemýšlejte nad tím, kde chcete mít pergolu umístěnou.