Milujete přírodu? Filipíny jsou jasnou volbou

Řadíte se mezi milovníky přírody a už vás nebaví poznávat jenom tu lokální, a chcete vyrazit někam jinam? Do zajímavé exotické destinace? Pokud ano, máme pro vás jeden celkem zajímavý tip. Je to Filipíny dovolená, která rozhodně nezklame žádného milovníka fauny, stejně jako nezklame žádného milovníka flóry. Pokud vás konkrétně zajímá, co v této zemi očekávat, není nic jednoduššího, než se podívat na náš přehled.

Poznejte nádherné sopky

Na úvod je třeba připomenout, že Filipíny, tedy konkrétně Filipínská republika je zajímavá tím, že je tvořena více než 7 000 ostrovy. A právě s řadou z nich je spojena přírodní zajímavost, kterou si zmíníme jako první. V rámci celé země je možné navštívit až 37 jednotlivých sopek. Ani toto číslo však není jediným konečným unikátem, protože musíme dodat, že 18 z nich je stále aktivních. To už je dobrý důvod pro návštěvu.

Poznejte i místní národní parky

I ty mohou být velkým lákadlem, a to hlavně pro celkovou rozmanitost místní fauny, stejně jako pro rozmanitost místní flóry. Kdo hledá poznávací zájezdy na Filipíny právě z tohoto konkrétního důvodu, ten by měl zcela určitě zpozornět. A to přirozeně proto, že národních parků je v celé zemi celkem 34. Je tedy opravdu z čeho vybírat. Rozhodně zaujmou i svou celkovou rozmanitostí, díky které je svým způsobem každý z nich v něčem unikátní.

Oblast láká také potápěče

I ti si v oblasti Filipín přijdou na své. Proč? Jelikož oblast nabízí celou řadu nádherných krás, které se nacházejí pod vodní hladinou. Je to hlavně lákadlo v podobě:

  • Rozmanitých ryb
  • Rozmanitých rostlin
  • Zajímavých korálových útesů

A komu by všechny tyto možnosti byly přece jenom málo, může zamířit do některého z místních pralesů, stejně jako může na vlastní oči poznat třeba rýžové terasy Banaue. V čem jsou unikátní? Je to tím, že je mnozí označují za osmý div světa. I to je důvod, proč se do této destinace vyrazit podívat osobně.

Facebookové komentáře

Přidat komentář