Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Městský vzduch obsahuje celou řadu nečistot. Jak šetřit vaše plíce?

Městský vzduch obsahuje celou řadu nečistot. Jak šetřit vaše plíce?

Fotografie: rekuperace vzduchu

Nejspíše každý z vás si dokáže představit, kolik oku neviditelných škodlivin létá v našem přilehlém okolí. Stačí se podívat na několik týdnů neumytá okna a ihned vám musí být naprosto jasné, jak nečisté prostředí nás obklopuje. Nejedná se pouze o prach nejrůznějšího původu, ale i alergeny, plísně či bakterie. Ty se koncentrují především v našich domácnostech, odkud nemají kudy uniknout. Jak ulevit vašim plicím?

Rekuperace je klíčem

Moderní doba naštěstí nabízí rovnou několik šikovných řešení, z nichž je alfou i omegou takzvaná rekuperace vzduchu do bytu a domu. Daný proces zvládne přijímat venkovní vzduch a přivádět jej do interiéru kompletně zbavený všech výše zmíněných nečistot. Rekuperace se zároveň postará i o oteplení místnosti, takže ušetříte za energie.

Základem všeho jsou rekuperační jednotky, jejichž výběr byste rozhodně neměli v žádném případě podcenit. Jednotlivé typy se totiž liší nejen úsporností a výkonem, nýbrž i životností a dalšími podstatnými vlastnostmi. Z toho důvodu nevsázejte jen na nejnižší cenu, ale poohlížejte se po co nejlepším poměru ceny a kvality.

Komplexní služby

Pravděpodobně během vašeho hledání narazíte rovnou na několik různých dodavatelů těchto zařízení. Zaměřte svou pozornost na ty, pro které je živobytím rekuperace Zehnder a Aldes. Tyto dvě značky totiž představují v daném oboru naprostý prim.

Pracuje s nimi především známá společnost s internetovými stránkami pod odkazem reksystem.cz, jež se dané oblasti věnuje už více než patnáct let. Nabízí spoustu typů jednotek od obou výrobců, tudíž si na to své přijde opravdu každý. Záleží samozřejmě na konkrétních specifikacích vašich prostor, přáních i finančních možnostech. Na veškeré dotazy vám odpoví nezávazná konzultace zdarma.