Mějte nožky jako ze žurnálu

Celý den nás nosí, celý den je používáme, a přesto na péči o svá chodidla často zapomínáme. A to bychom měli co nejrychleji napravit. V létě, kdy jsou více na očích, obzvláště.

Zimní pohorky a zateplené kozačky nám umožňují případné nedostatky schovat a ve starosti o naše nohy polevit. S příchodem slunečních paprsků ale přijdou na řadu sandálky, pantoflíčky a žabky a v těch už je vidět naprosto vše. U mužů bychom ještě mohli přimhouřit oko, u žen jsou ale upravené nohy základem letní sezóny. Však si sami představte, jak by vypadala dáma v elegantních letních šatech, slunečních brýlích a s šarmem hollywoodské hvězdy v sandálech s přerostlými nehty a popraskanými patami. Hned by byl dojem půvabu a elegance pryč! A to by byla škoda.

V létě dostávají naše nohy pořádně zabrat, často chodíme bosky, střídáme horký písek se studenou vodou, málo je hydratujeme a zapomínáme na krémy. Proto nám praskají paty, tvrdne kůže nebo vznikají nepěkné puchýře, o neupravených nehtech ani nemluvě. Mezi naše letní radovánky by tak měla patřit i pedikúra, úprava a lakování nehtů a také pravidelná péče v podobě výživných změkčujících krémů. Výborná je také lázeň s bylinnou solí, ve které si chodidla odpočinou, a příjemná vůně nám dovolí užít si relaxační chvilku.

Právě v letním období ale často bojujeme s časem, protože máme mnoho aktivit, společenských událostí a samozřejmě i dovolených. Někdy se tak nepovede stihnout zajít na pedikúru včas a nohy už by ji opravdu potřebovaly. Pak je řešením domácí pedikúra, malý pomocník, který šetrně odstraní ztvrdlou kůži na patách a to bezbolestně a bezpečně. Díky ergonomicky tvarované rukojeti se dobře drží a během chvilky tak mohou vaše nohy opět vypadat skvěle, chodidla budou hladká a na dotek hebká a vy se nemusíte vzdát oblíbených sandálků.