Domů » BYDLENÍ » Mechová stěna je hitem interiérů. Víme, jak si ji pořídit za polovinu

Mechová stěna je hitem interiérů. Víme, jak si ji pořídit za polovinu

Fotografie:mechová stěna

Floristika díky mechovým stěnám povýšila na vyšší level. Nádherné stěny ze stabilizovaných rostlin, zejména z kopečkového mechu, jsou obrovským hitem. Přináší do interiéru netradiční prvek a zeleň současně.

Pořiďte si přírodu do interiéru

Zelené rostliny pozitivně ovlivňují psychiku. Mechová stěna či menší mechový obraz jsou velice dekorativní. Pro jejich umístění nejsou nutné žádné stavební úpravy. Naopak, snadno zakryjí nevzhledné zdi a za stavební úpravy tak vlastně ušetříte. Stabilizovaný mech je v podstatě bezúdržbový a vydrží mnoho let. Nemusí se zalévat ani rosit. Je antistatický, a tak ani nepřitahuje prach. Pokud jde o umístění v interiéru, stabilizovanému mechu nevadí vlhkost, ale nesvědčí mu přímé sluneční záření. Což je však i výhoda, protože můžete zelení vylepšit vzhled koutů bez přímého slunečního osvětlení.

Cena už vás nemusí trápit

Stěží najdete někoho, koho by mechové stěny nefascinovaly. Jsou skvělé v soukromých, firemních i veřejných interiérech. Co může odpudit je cena. Za metr čtverečných běžně zaplatíte přes 500 €.

Pokud se však pustíte do vytvoření mechové stěny svépomocí, ušetříte až 50 % ceny realizace. Projekt Mechovna.cz vám zajistí vše potřebné pro vytvoření mechové stěny i mechového obrazu – stabilizovaný mech i jiné stabilizované rostliny, ale na vyžádání i dřevěný rám. Kromě toho dostanete kompletní a velice podrobný návod, jak tento interiérový hit instalovat. Vysvětlí vám proces lepení (a lepidlo je i součást dodávky), dozvíte se, jak a v jakém poměru rostliny kombinovat. Nemáte správný odhad, kolik stabilizovaných rostlin si objednat? Nevadí. Do 30 dnů lze přebytky vrátit.

TIP: K ozvláštnění interiéru nemusíte použít pouze plochý stabilizovaný mech. Velkým hitem je kopečkový mech nebo kopečkový v kombinaci s plochým mechem. Používá se též lišejník či tzv. sobí mech.