Vánoce se blíží: Máte na vánoční dárky?

Jelikož se aktuálně nacházíme v období na konci podzimu, spousta lidí na vánoční dárky ani nepomyslí. Přesto se už v obchodech setkáme s nabídkami kolekcí a nejrůznějších věcí určených pod vánoční stromeček. Myslet na to, čím obdarujete své blízké, předem, se rozhodně vyplatí. Včasný nákup vás ušetří pozdějšího stresu, a navíc seženete mnohé zboží ve slevách. Ty předvánoční jsou již určitě spuštěné. Co ale v případě, že aktuálně nemáte dostatek financí? Můžete si jednoduše půjčit. Na co všechno je třeba dát při výběru úvěru pozor? To vám prozradíme v tomto článku.

Bankovní, nebo nebankovní půjčky?

V první řadě byste se měli rozhodnout mezi bankovní a nebankovní půjčkou. Spousta lidí míří do bank, protože v nich vzbuzují největší důvěru. Tito žadatelé ovšem musí disponovat maximální možnou bonitou. Bankovní úředníci budou chtít nejspíše vidět potvrzení i výši vašeho příjmu, výpis z registru dlužníků a mnohé další záruky spojené s vaší schopností splácet. U nebankovních společností nemusejí být pravidla až tolik striktní. Novela zákona z prosince minulého roku sice množství poskytovatelů nebankovních půjček zeštíhlila, přesto lze najít výhodné produkty.

Informujte se o veškerých charakteristikách úvěru

Výmluva o tom, že jste o některých detailech půjčky nevěděli, vám bude po podpisu smlouvy k ničemu. Vše si proto zjistěte předem. Důležité je znát podmínky pro poskytnutí úvěru. Dále byste měli myslet na výši úrokové sazby a poplatky plynoucí z konkrétního úvěru. Mnohdy jsou poplatky za zprostředkování přímo vyjádřeny konkrétní částkou. Na některých webech si lze vymodelovat situaci, v níž se později po inkasování peněz ocitnete.

Credit Limit – tak trochu jiná půjčka

Zajímavou volbou mezi nebankovními finančními produkty je bezesporu Ferratum – rychlá půjčka nazvaná Credit Limit. Principem svého fungování připomíná kontokorent. Na vlastní účet si můžete kdykoli převést až 35 000 korun. Co se týká poplatků, hradit budete pouze denní úrok a poplatek z částky, již fakticky vyčerpáte. Denní úrok činí 12,5 %. Ve srovnání s klasickými nebankovními mikropůjčkami lze ušetřit až 33 %.