Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Malý hokejista nemusí mít vždy nejnovější vybavení

Malý hokejista nemusí mít vždy nejnovější vybavení

hokejová výstroj

V posledních letech dostáváme v hokeji od velmocí docela nařezáno, nicméně i přesto zájem mladých kloučků o tento sport stále přetrvává. Pokud i vaše dítko touží po tom být jednoho krásného dne hvězdou typu Pastrňák, neměli byste mu v tom moc bránit. Jedná se o ušlechtilý sport, který nemusí být ani příliš drahý.

Nové metody

Ještě donedávna se učila mládež u nás hokej zastaralými metodami, kvůli čemuž už náš nároďák neviděl medaili z velké akce již déle než jednu dekádu. V posledních letech se to však změnilo a mnoho trenérů mládeže používá daleko progresivnější metody než dříve. Ty jsou z části okopírované z úspěšnějšího zahraničí a hodně se zakládají na hravosti a dravosti mládí.

Nemusíte se tak bát, že by vaše dítko bylo už od telecích let stresováno nutností mít za všech okolností výsledky. Současní mladí hokejisté obvykle popadnou hokejky a jdou se na led vyblbnout. Dle všech ukazatelů je právě toto nejlepší recept, jak se naučit všechny základní hokejové dovednosti, a přitom neztratit tolik potřebný elán.

Výstroj zdarma

Aby váš klučík mohl nastoupit na led, je potřeba mu zajistit hokejovou výstroj. Naštěstí to už nemusí úplně řešit rodiče, jelikož v naprosté většině klubů je v současné době zcela běžné, že mladí hokejisté dostávají výstroj kompletně zdarma, případně jen za mírný poplatek. To umožňuje i dětem ze sociálně slabších rodin zapojit se a naučit se hrát. Nejedná se samozřejmě o žádnou charitu, ale o způsob, jak nalákat co nejvíce dětí.

Z druhé ruky

Zdarma dostávají vybavení pouze malé děti. Jakmile kluk povyroste, bude potřeba mu koupit novou výstroj. Ani zde by neměl být velký problém, jelikož ta se dá pořídit docela dobře i z druhé ruky. Ve speciálních bazarech jsou k dostání věci v dobrém stavu často i za třetinu původní ceny.

Vůbec nevadí, že chrániče již předtím někdo používal, jelikož se dají různě vyspravit. Nové by měly být pouze hokejové helmy, jelikož pouze u těch panuje jistota, že jsou ve špičkovém stavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *