Magnetické kostičky a kostky. K čemu slouží?

Neodymové magnetické kostky a obecně neodymové magnety jsou velice silné. Udrží i tisícinásobek své hmotnosti. Kromě kostek mají podobu kvádrů, kruhů, kotoučů, tyček i jiných tvarů. Na co se vám mohou neodymové kostičky hodit? Odhalte v článku.

Silné neodymy – neodymové magnety dobře poslouží ve výrobě, v podnikání, v dílně, kanceláři, v garáži i domácnosti. Pro větší odolnost bývají poniklované, pozinkované nebo s jinou povrchovou úpravou. K čemu se hodí magnetické kostky?

1) Přicvakněte listiny a dokumenty

Možná máte v kanceláři magnetickou tabuli. Místo ní vám doma dobře poslouží kus pozinkovaného plechu. Můžete jej i natřít barvou. Magnety na plechu dobře drží.

Přicvakněte listiny, návody, grafy, plánky pomocí magnetů během pár sekund. Magnetické kostky se na to dobře hodí. Použijte magnetické kostičky se stranou 5 mm nebo větší. Jsou dostatečně silné, aby udržely i větší počet archů papíru. Navíc se dají prsty dobře uchytit.

2) Sepněte závěsy pomocí magnetů

Fotografie: Magnetické kostičky a kostky

Pomocí dvou nebo více magnetických kostek můžete dobře upevnit v průvanu vlající závěsy. Prostě jen mezi dva kostkové magnety vložte přehnutý závěs. Hezky vypadají pozlacené magnetické kostky. Pokud dvě kostky nestačí, použijte větší magnety nebo více magnetických kostek.

3) Jako magnetky na ledničku

Stejně jako na magnetické tabuli, budou neodymové magnety i magnetické kostky dobře držet na dvířkách ledničky, ale také na kovové zárubni dveří. Recepty a vzkazy přicvaknete během chvilky.

4) Sestavte si magnetickou stavebnici, hlavolam

NeoCube je magnetický hlavolam obsahující 216 magnetických kuliček. Existuje však také magnetická stavebnice UniCube. Místo kuliček je složená z 216 magnetických kostek. Pořiďte si jich také tolik a skládejte nekonečně mnoho tvarů, ornamentů. Uvolníte si mysl a procvičíte prsty. Je to rovněž zajímavý dárek pro kreativce.

5) Přicvakněte ručníky a utěrky

Další možností pro využití magnetických kostek je upevnění ručníků v koupelně a utěrek v kuchyni. Pomocí magnetické kostky je přicvakněte třeba i na trubky vytápění, ale jen pokud jsou ocelové. Na mědi totiž magnety nedrží.

Tip: Větší i menší magnetické kostky, neodymové magnety i tipy pro využití najdete na webu Unimagnet.cz