Lité podlahy představují moderní a praktické řešení

Při rekonstrukci či výstavbě nového bytu vás zcela jistě čeká vyřešení problému, jaký typ povrchu zvolit pro jednotlivé místnosti. Dobrou alternativou ke klasickým variantám jsou lité podlahy. Přinášejí totiž hned několik zásadních výhod.

Co jsou lité podlahy?

V první řadě je dobré zmínit, co se pod pojmem lité podlahy vůbec skrývá. Jedná se o povrch, který se vytváří smíšením síranu vápenatého s vodou, k nimž se dále přidává písek a některé další specifické prvky. Vzniklá hmota se následně aplikuje na povrch. Jde o podlahy, které se využívají hlavně namísto běžných betonových.

Absence spár jen jednou z mnoha předností

První výhodou je fakt, že anhydritové podlahy, jak se jinak litým podlahám říká, zajistí dokonale rovný a ničím nepřerušovaný povrch. Vzniká hladká plocha, na kterou lze dále pokládat další vrstvy, a to včetně koberců apod. Lité podlahy se skvěle hodí v případě, kdy doma chcete mít zabudované podlahové vytápění, které je u mnoha jiných druhů podlah špatně proveditelné. Materiál má perfektní tepelnou vodivost, což je právě pro podlahový typ vytápění ideální.

Lité podlahy ocení i domácí kutilové, pakliže si vše doma rádi dělají sami. Aplikace tohoto povrchu totiž není nijak zvlášť náročná, a to jak fyzicky, tak i technicky. Vždy je ale samozřejmě lepší, pozvete-li si na práci odborníky. Budete pak mít jistotu, že výsledek bude provedený ve stoprocentní kvalitě a v maximálně krátkém časovém úseku.

Rychlost realizace je ostatně dalším pozitivním prvkem. Není zapotřebí nijak dlouho čekat na to, až povrch zatvrdne, což je velký rozdíl oproti běžným betonovým podlahám, kde zasychání trvá leckdy i několik dní. Na anhydritové podlaze se můžete procházet už druhý den po její realizaci.

Anhydrit vydrží klidně i desítky let

Lité podlahy se hodí prakticky do všech místností v bytě či rodinném domě. Využít se dají i v patrových domech, pro samotnou stavbu nejsou nijak zásadně zatěžujícím prvkem. Jako majitelé navíc oceníte i jejich stálost a dlouhou životnost. Rozhodně se tak investice do nich vyplatí, byť jsou možná trochu dražší nežli betonové povrchy.

Facebookové komentáře

Přidat komentář