Let balónem vás zbaví slov

Člověku se v životě kolikrát naskytne pohled, který mu utkví v hlavě na dlouhá léta. Víte, že se nám do mozku nejlépe zapisují vzpomínky, jež v nás vyvolaly nějaké emoce? A to je přesně důvod, proč jen tak nezapomenete na let balónem. Pohled na krajinu z výšky vám evokuje pocity štěstí, radosti a euforie.

Kdo jednou pozná krásu světa z nebes, už se toho pohledu nedokáže vzdát. Vyhlídkové lety balónem patří mezi zážitky, které si většina lidí chce zopakovat. Každý let je svým způsobem originální, západy slunce jsou neopakovatelné, navíc můžete pokaždé letět nad jinou krajinou. Poprvé je však rozhodně nejhezčí vznášet se nad místy, kde bydlíte.

V balónu panuje komorní atmosféra

Každý let balónem je pod kontrolou sympatického instruktora, který se stará o vzlétnutí, přistání a řízení. Balón sice nelze úplně řídit, protože letí rychlostí a směrem větru, avšak určitým způsobem pilot dokáže nepřímo změnit směr.

Balónové koše se vyrábí v různých velikostech, zpravidla se letu účastní čtyři lidé a instruktor, avšak lze si zaplatit také zcela privátní let pro dva. Ten je výbornou volbou třeba jako dárek pro novomanžele.

Vše je bezpečné

Riziko komplikací při letu balónem je skutečně nízké. Letí se totiž pouze tehdy, když tomu podmínky nasvědčují. Mnohdy se proto stává, že je let i dvakrát po sobě zrušen, a to třeba dvě hodiny před odletem, případně na místě srazu. Všechno tohle se ale děje kvůli bezpečnosti. Svítící sluníčko prostě nemusí vždycky znamenat dobré podmínky pro létání. Vítr nesmí být rychlejší než 14 km/h, déšť a bouřky jsou neakceptovatelné.

V létě se létá buď zhruba od 6 do 9 ráno, nebo od 5 do 9 večer. Lety balónem jsou nezapomenutelným zážitkem také díky tomu, protože tato časová rozmezí vám zajišťují, že uvidíte buď východ, nebo západ slunce. A ty jsou z výšky pořád stejně krásné.