Na kurzu microbladingu si osvojíte techniku, naučíte se správné držení ruky a vše si vyzkoušíte na modelce

Microblading je jednou z nejsložitějších a zároveň nejžádanějších technik permanentního make-upu, a tak není divu, že spousta institutů nabízí školení k získání potřebné jistoty a základu, na kterém můžete při své praxi dále stavět. Náplň kurzů microbladingu se liší, ale zpravidla všechny vás seznámí s technikou po teoretické i praktické stránce. Jelikož se jedná o intenzivní a náročné kurzy, myslíme si, že není od věci se na ně připravit již nyní. V článku se dočtete o tom, jak běžně probíhají a co všechno si vyzkoušíte.

Kurzy microbladingu jsou rozděleny na část teoretickou a praktickou

Jak jsme zmiňovali již v úvodu, kurzy bývají hodně intenzivní. Zpravidla jsou rozděleny do dvou dnů. V rámci teorie se dozvíte detailně vše o:

  • samotné technice microbladingu
  • pigmentech a jejich míchání
  • manuálním přístroji
  • jednorázových pomůckách
  • způsobu použití anestezie
  • vytvoření návrhu
  • podmínkách správného provedení PMU
  • principu správného uspořádání chloupků
  • praktických vychytávkách – tipy a triky z praxe, komunikace s klienty, marketing, nastavení ceny za služby

Konkrétní náplň je v režii specialistky, která kurz povede. Jedná se pouze o obecný přehled toho, co je možné očekávat. Náplň se bude lišit také s ohledem na skutečnost, jestli jste si vybraly kurz začátečnický nebo pokročilý.

V rámci praxe si vše vyzkoušíte pod dohledem

Dostanete manuální pero a všechny potřebné pomůcky. Cílem procvičování bude zjistit správnou intenzitu i hloubku pro vpravení pigmentů. Vše budete trénovat na podložkách se speciální povrchovou úpravou, která má simulovat lidskou kůži.

Abyste mohly postoupit dále, musíte získat potřebnou jistotu s manipulačním perem a držet ho ve správném úhlu. Po celou dobu budete pod dohledem školitele, který si pro vás připraví i komentovanou ukázku na modelce.

Značná část praktické části je věnována vašemu procvičování na modelce. Školitel na vás bude po celou dobu dohlížet a budete s ním konzultovat jednotlivé kroky přípravy návrhu i samotného permanentního make-upu.

Důvody, proč investovat do kurzu a nespoléhat jen na svůj přirozený talent

Jako specialistka PMU se můžete spolehnout jen sama na sebe, protože vy jste tím, kdo vytvoří návrh, ovládá manuální pero, určuje hloubku i intenzitu. Po tomto výčtu už jistě chápete, proč není radno spoléhat na svůj instinkt. Microblading je především o neustálém procvičování a vy máte díky kurzu šanci vědět od samého začátku, jak je to správně a k jakému výsledku je třeba směřovat.

Školitelé vás provedou technikou krok za krokem a budou vám k dispozici online i po dokončení kurzu, takže se na ně budete moci kdykoliv obrátit v případě nesnází.

Co všechno byste si měly zjistit, než se na kurz přihlásíte

Budete mít k dispozici manuální přístroj a veškeré pomůcky? Je kurz určen pro začátečníky, nebo praktikující specialistky? Sežene pro vás institut modelku? Bude zajištěno občerstvení? Jaká je kapacita kurzu? Jakou praxi má člověk, který vás kurzem provede? Dostanete certifikát o absolvování? V jakém městě bude kurz probíhat? Zjistěte si odpovědi na tyto otázky ještě před tím, než se přihlásíte, ať nejste později nemile překvapené.

Našly jste ten pravý? S přihlášením neotálejte

Pokud se pro kurz rozhodnete a najdete takový, který vás osloví, moc dlouho se nerozmýšlejte. Kurzy mají obvykle omezenou kapacitu, a tak se velmi rychle plní.

Tip: Některá studia nabízí akreditované kurzy, které jsou hrazené Úřadem práce. Podívejte se, jestli nesplňujete podmínky pro získání dotace.

Jakou částku byste byly ochotné zaplatit za dvoudenní intenzivní kurz, kde by pro vás bylo vše zajištěno?