Krematorium pro zvířata: Poslední důstojné rozloučení se zvířecím kamarádem

Bezpodmínečná láska, oddanost a vděčnost za péči – to je jen několik málo důvodů, proč si lidé nedokáží představit život bez zvířecího mazlíčka. Bohužel, zvířecí život je mnohem kratší než ten lidský, a i když majitelé s touto skutečností počítají, stejně se na smrt zvířecího kamaráda nemohou nikdy dostatečně připravit. Jak se smířit a vyrovnat s odchodem zvířecího člena rodiny?

Rozlučte se

Stejně jako u lidí, i u zvířat je významnou pomocí a jakýmsi „uzavřením kapitoly“ poslední rozloučení. V minulých dobách bylo běžné domácí mazlíčky pohřbívat na zahradě, současná legislativa však tuto možnost výrazně omezuje. Mezi podmínkami pro zvířecí hrob se objevuje velká vzdálenost od vodních zdrojů, zástavby i pozemní komunikace. I majitelé větších pozemků si tak mnohdy nemohou dovolit tyto podmínky naplnit. Zanechání ostatků zvířete u veterináře, odkud se tělíčko odveze do kafilerie, kde jej průmyslově zpracují, zase přináší pocit, že s vaším milovaným členem rodiny není zacházeno důstojně. Veterinární ordinace ale mohou nabídnout i jinou variantu, jako např. zvířecí krematorium. Pokud tedy toužíte po opravdovém posledním rozloučení, nebojte se oslovit tato krematoria pro zvířata. Například v Plzni máte možnost využít služeb Kremace zvířat Plzeň, které zde má otevřenou kancelář. Rádi vám pomohou s převozem mazlíčka i s organizováním pohřebního obřadu. Zvolit si můžete hudbu, květinovou výzdobu i fotografie zcela podle svého. Obřad vám pomůže ke zmírnění zármutku, ale také k pocitu, když si budete v urně odvážet popel svého čtyřnohého kamaráda, že jste pro něj i po smrti udělali maximum.

Truchlete

Není nic špatného na tom, pokud prožíváte intenzivní zármutek. Mazlíčci jsou pro mnoho majitelů součástí rodiny a není tedy překvapením, že se prožívaný smutek může vyrovnat odchodu jiného rodinného příslušníka. Mějte však na paměti, že díky vám prožil krásný a šťastný život. Pomoci může také osobní vzpomínka, kterou na svého mazlíčka máte. Památeční sklo, otisk tlapky nebo smuteční šperk s trochou popela vašeho zvířátka vám umožní mít památku svého čtyřnohého kamaráda stále u sebe.