Jezdíte na koni? A s jakou helmou?

Žádného, ať již profesionálního či amatérského, jezdce na koni zřejmě není třeba upozorňovat, že na žádnou vyjížďku by neměl vyrazit bez ochranné přilby. Na základě jakých parametrů vybrat tu, která vaši hlavu skutečně ochrání?

Každý pád z koně může mít fatální následky. Kvalitní, správně nasazená a upevněná jezdecká helma tomu zabrání. Už jen z tohoto důvodu jejímu výběru věnujte patřičnou pozornost. A neváhejte si za ni připlatit. Ve hře je toho totiž hodně. Vaše zdraví, potažmo život!

Paremetry jezdecké helmy

Jak vypadá správná jezdecká helma? Měla by být pevná a zároveň lehká. Odvětrávaná, pohodlná a bezpečná. Splňovat veškeré evropské bezpečnostní normy a disponovat náležitou certifikací. Nepodceňujte však ani její upevnění. Kde takovou helmu sehnat? Poradíme vám.

Vycházejte z obvodu své hlavy a váhy!

Při výběru jakýchkoliv ochranných prostředků proti pádu si v první řadě změřte obvod své hlavy. Ten je spolu s vaší váhou klíčovým měřítkem. Helma vám musí nejenže dobře sedět, ale také při případné havárii musí unést vaši váhu. Z toho důvodu především drobnějším ženám nedoporučujeme, aby si pořizovaly helmy či přilby dětské. Ty jim mohou na hlavně dobře sedět, ale před následky pádu je dostatečně neochrání.

Zaměřte se na správné upevnění

Stejně jako helma samotná je ovšem důležité její upevnění. Helma i přilba vám na hlavě musí dobře sedět, být řádně upevněná a zároveň pohodlná. Nikde by vás neměla tlačit.

Nakupujte ve specializovaných obchodech a e-shopech

Velký výběr kvalitních helem a přileb pro jezdce na koni najdete například na e-shopu horse-trade.cz. Na výběr máte přilby různých materiálů i barev. Elegantní sametové i barevné. Helmy pro děti i dospělé. Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte se obrátit na odborný personál. Následky pádu při jízdě se špatně padnoucí helmou bývají stejné jako při jízdě bez ní. Zkrátka vás neochrání!