Jaký plot se hodí do města

Projíždím-li české a moravské vesničky, stále častěji kolem cesty vidím betonové ploty. Zřejmě jsou u majitelů domů velmi oblíbené. Hodily by se však i do města? Bydlení na venkově a ve městech se stále alespoň v některých ohledech liší. Z toho vyplývají i odlišné požadavky na oplocení. Žijete-li na vesnici, bude vaší prioritou spíš zabránit pejskům chodit se venčit na vaši zahradu. Ve městě zase budete od plotu vyžadovat udržení maximálního soukromí, abyste od vašeho majetku dokázali udržet co možná nejdál případné vandaly či zloděje. Na druhou stranu je pravda, že chcete-li se zbavit zkoumavých pohledů vašich sousedů, oceníte i na vesnici betonový plot, který vám zajistí soukromí a pocit bezpečí.

Betonový plot nejen na venkově

Lidé ve městech si potrpí na vzhled a i u plotu vyžadují, aby byl reprezentativní a nekazil celkový dojem z designově vypiplaného domu. Možností je spousta, chcete-li však skloubit designový vzhled s praktickými vlastnostmi, zvolte určitě betonový plot. Ten vám zajistí dlouhou životnost, nulovou údržbu a poskytne vám maximální soukromí a estetický vzhled.

U betonového plotu vás už na první pohled zaujme vzhled. Skládá se z různě designově zpracovaných plotových desek a sloupků, které mohou být rovněž opatřeny dekorem. Stačí si tedy vybrat vzhled, který se vám líbí, přidat vhodnou barvu, aby plot ladil s domem, a vše zkombinovat. Velkou výhodou betonového oplocení je jeho variabilita, můžete si sami zvolit výšku plotu, barvu, dekor a tvar zakončení, vytvoříte tak originální vzhled, který se bude hodit k vašemu domu. Nejčastěji se dnes prodávají oboustranné betonové ploty s plotovými deskami, které jsou opatřené dekorativním motivem z obou stran. Stačí vybrat vhodnou barvu, a pokud chcete plot ozvláštnit, doplňte dřevěné latě v libovolné barvě, které celý plot opticky oživí.