Jaké typy lešení se nejčastěji uplatňují na stavbě

Realizace nového objektu anebo rekonstrukce nějakého stávajícího s sebou nese spousty důležitých činností. V podstatě u jakýchkoli nemovitostí je nezbytná také práce ve výškách. Právě k jejímu vykonávání je zapotřebí lešení. Na trhu se dnes nachází spousta různých variací, které jsou určené pro specifické stavební činnosti. My se na ně v následujících řádcích zaměříme mnohem podrobněji a ukážeme si, jaké druhy lešení existují. Mimo jiné doporučíme společnost, u níž si jej lze půjčit za výhodnou cenu.

Standardní fasádní lešení

Asi nejčastěji využívaným typem lešení je rámové. Vyrábí se z ocelových trubek majících standardně rozměry 48,3×3,2 mm. Jeho součástí jsou i vyztužené rámové rohy a úchyty. Samozřejmostí musí být důmyslné patentované řešení integrace podlah a dalších součástí nezbytných pro jeho stavbu. Stejně tak je nutná i jednoduchá montáž zábradlí pro bezpečnost pohybu na konstrukci. Fasádní lešení by mělo jít postavit u budov různých výšek dle potřeby.

Mobilní lešení a oplocení

Jestliže potřebujete využít opěrné konstrukce pouze na jednoduché a rychle vykonávané stavební činnosti, bohatě vám postačí mobilní lešení. Jednoduše jej postavíte během několika málo minut a stejně tak dlouho nakonec trvá jeho demontáž. Ke každé stavbě se vyplatí zakoupit také mobilní oplocení, jímž celou oblast ohraničíte. Jednoduše zamezíte pohybu osob v prostoru, který pro ně může být velmi nebezpečný.

Stěnové bednění

Potřebujete-li zajistit dokonalý povrch betonu na stěnách, je zapotřebí pořídit si kvalitní stěnové bednění. Tento efektivní panelový systém dokáže odolat velkému tlaku betonové směsi, jenž může dosahovat až 50 kN/m2. Vzájemné spojení prostřednictvím klínových spojek zajistí kompaktní tvar bednění a dokonalou pevnost. Ať už potřebujete pronájem mobilního oplocení anebo lešení v jakékoli podobě, obraťte se na společnost SCASERV a.s. nabízející tento sortiment po celé České republice.

Facebookové komentáře

Přidat komentář