Jaké materiály se řadí mezi ekologické?

I módní průmysl přispívá ke znečišťování životního prostředí. Svými výrobními procesy a zpracováváním materiálů živočišného původu se řadí na první příčky žebříčku ekologicky nešetrných průmyslů. Samozřejmě, i v tomto odvětví naleznete uvědomělé výrobce a společnosti, které hledají alternativy – nové ekologicky šetrné materiály i výrobní procesy, které eliminují negativní dopady na životní prostředí.

Jedním z e-shopů, který v České republice zastřešuje podobně smýšlející značky, je Dedoles. Nabízí vám širokou škálu různých kousků oblečení, které se vyznačují originálními designy a motivy, kterým klade meze jen fantazie.

Ekologické materiály

Bavlna

Existuje rozdíl mezi bavlnou a organickou bavlnou. Při pěstování organické bavlny se nepoužívají žádné pesticidy. Bavlna je vysoce komfortní vzdušný materiál a má dlouhou životnost. V e-shopu Dedoles najdete různé kousky vyrobené z bavlny od triček s uměleckými, hudebními i filmovými motivy, přes veselé ponožky až po pánské i dámské mikiny.

Recyklovaný polyester

Toto vlákno je vyrobeno z odlité polyesterové tkaniny a PET lahví, což má za následek uhlíkovou stopu, která je o 75 procent nižší než při klasickém polyesteru. Recyklovaný polyester obsahuje toxický antimon, ale některé firmy pracují na jeho odstranění. Poohlédnout se můžete po nádherných dámských kabelkách, které jsou vyrobeny z druhotných materiálů. Vyznačují se propracovaným designem, který snadno doladíte k jakémukoliv outfitu.

Konopí

Je jednou z nejuniverzálnějších rostlin. Má výbornou nutriční hodnotu, může být použito k čištění výrobků a stavebních materiálů a je odolnější než bavlna. Kromě toho vyžaduje méně pesticidů a herbicidů než bavlna, když se pěstuje ve velkém měřítku. E-shop Dedoles vám nabízí konopné tenisky, které vás zajisté okouzlí svým jednoduchých a elegantním designem.