Jak správně vybrat fitness náramek

Hledáte vhodný dárek pro své blízké? Přemýšlíte o koupi fitness náramku? Přečtěte si pár rad, jak se v nabídce náramků vyznat a podle čeho vybrat ten pravý. Fitness náramek, chytrý náramek nebo monitor denních aktivit – podobnými názvy se označují populární elektronické náramky, které měří denní aktivity a svého majitele motivují k pohybu, hubnutí a zdravějšímu životnímu stylu.

Na rozdíl od „zázračných“ diet u většiny lidí tyto náramky fungují. Proč? Nenutí nás běhat nebo se potit ve fitcentru, ale počítají, kolik za den ujdete kroků. Chůze je přitom nejpřirozenější a současně nejzdravější pohyb. Podle odborníků chůze bohatě stačí k vybudování základní kondice a prevenci před nadváhou a řadou zdravotních problémů. Neujdete za den 10.000 kroků, jak radí lékaři? Nevadí, začněte se 7.000, časem zvládnete víc. K měření kroků stačí nasadit zmíněný fitness náramek. Podle čeho ho vybrat?

Přečtěte si následující rady:

Přesnost není důležitá

Mezi základní údaje, které fitness náramek měří, patří: kolik za den ujdete kroků, jakou zdoláte vzdálenost nebo kolik spálíte kalorií. Řada srovnávacích testů se zabývá otázkou s jakou přesností pracují jednotlivé produkty. Věřte, že není důležité, zda náramek večer ukáže hodnotu 8.200 nebo 8.700 kroků. Důležité je, zda jste si přes den našli čas na pohyb. Zda jste šli na malý nákup nebo pro děti do školy pěšky. V tom vám všechny náramky, přesnější i méně přesné, pomohou stejně.

Displej a jeho velikost

Mezi důležité vlastnosti náramků patří displej. Zobrazuje čísla nebo jen diody? Je dodatečně velký, abyste hodnoty na displeji snadno přečetli? Možnost zobrazení aktuálních hodnot a případně času na displeji je jednou z důležitých vlastností. Pokud má náramek dostatečně velký a čitelný displej, může na ruce nahradit i běžné hodinky.

Výdrž baterií

Fitness náramky mají obvykle vlastní akumulátor s vydrží přibližně 1 týden na jedno nabití. Existují ale i náramky s výdrží až 1 rok na jednorázové baterie, které se po vybití jednoduše vymění. Zamyslete se, zda vám pravidelné dobíjení nebude dělat problém, je škoda náramek odložit a nevyužívat proto, že je často vybitý.

Funkce

Náramek může měřit základní nebo rozšířené funkce. Mezi základní funkce patří: kroky, kalorie, vzdálenost. K rozšířeným pak měření délky a kvality spánku, měření srdečního tepu, počet nastoupaných pater, budík nebo stopky. Některé náramky jsou označovány jako „chytré“, ty pak ve spojení s chytrými telefony umí na displeji zobrazovat příchozí hovory, sms nebo emaily. Podobné náramky využijete například při pracovních jednáních. Zamyslete se nad tím, jaké funkce u náramku skutečně využijete. S rostoucím počtem funkcí roste obvykle cena a náročnost na obsluhu.

Odolnost

Aby náramek fungoval, je potřeba ho nosit na ruce po většinu dne. Náramek by proto měl být dostatečně odolný a vodotěsný. Představte si, že se v létě půjdete koupat, bude nutné náramek nechat na ručníku, aby se nepoškodil? Podívejte se při výběru, zda zvolený náramek vydrží běžné koupání a plavání.

Chytrý mobilní telefon

Některé fitness náramky vyžadují ke svému fungování propojení s chytrým mobilním telefonem, který musí být často vybaven novější generací Bluetooth přenosu. Některé náramky mohou fungovat i bez propojení s mobilním telefonem. Máte odpovídající mobilní telefon, budete jej ve spojení s náramkem schopni využít?

Kdo bude náramek používat?

Kupujete náramek jako dárek? Myslete na to, aby právě jemu vyhovoval. Fitness náramek je skvělý dárek pro přítelkyni, zejména pokud je ve správné barvě. Náramek může dobře sloužit i seniorům, musí ale mít velký displej a dostatečně jednoduché ovládání. Pokud náramek dostanou děti místo hodinek, budou ho milovat a naučí se, jak je důležitý pohyb. Musí být ale dostatečně odolný a ideálně nevyžadovat časté dobíjení.