Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak si zařídit stylově zahradu

Jak si zařídit stylově zahradu

Také vaše zahrada se může proměnit v oázu klidu, která je zároveň nadmíru stylová. Jak zařídit zahradu dostatečně účelně i atraktivně?

Kvalitní nábytek je základ

Základním prvkem každé zahrady je samozřejmě útulné posezení. To obnáší pořízení kvalitního a odolného zahradního nábytku. Výběr je v dnešní době už velmi rozmanitý.

Nejoblíbenějším materiálem je pro svou dlouhou životnost především dřevo. Dřevěný nábytek je velmi stabilní a příjemný na dotek. Zaujme i svým vzhledem, může se pyšnit unikátní přírodní krásou, která nestárne, ale získává působivou patinu.

Zejména nábytek z tvrdého dřeva nevyžaduje ani komplikovanou péči. Pro jeho ošetření se používá impregnace, která se vpije do struktury materiálu. Na povrchu nezůstává žádná vrstva, proto se nemusí před aplikací nového nátěru zbrušovat. K nejoblíbenějším exotickým dřevinám se řadí teak.

Z hlediska designu lze doporučit hlavně sladěný set. V něm můžeme najít jednak stůl v doprovodu klasických židlí, ale i příjemně polstrovaná křesla či lavice. Ten můžete doplnit i originální houpačku či houpací sítí. V té se dá skvěle relaxovat.

Buďte v pohodlí za deště i za soumraku

K tomu, abyste si mohli posezení na zahradě užívat za každého počasí je vhodné si pořídit přístřešek nebo markýzu. Ta vás ochrání před letním deštěm, ale i před intenzivními paprsky slunce. Jednodušší řešení představuje slunečník nebo party stan.

Abyste nemuseli ze zahrady odcházet se západem slunce, hodit se vám bude i exteriérové osvětlení. To současně dokáže jedinečným způsobem podtrhnout romantickou atmosféru. Například na pergolu se jednoznačně hodí závěsná venkovní svítidla. Variabilně použitelné jsou taktéž LED pásky. Na stůl lze umístit designovou lampu.

Kdo má zahradu, jednoznačně ji kromě posezení a povídání s přáteli využívá také ke grilování. Výhodou grilů je jejich jednoduchost a cenová dostupnost. Stále více majitelů zahrad se uchyluje rovněž k pořízení vlastní zahradní udírny.

A kde pořídit nábytek a další vybavení nejen na zahradu? Použít můžete vyhledávač nábytku a dekorací. Další inspiraci pro útulné zařízení vašeho domova vám pak nabídne magazín FUF.cz.