Domů » BYDLENÍ » Jak se chovat více ekologicky?

Jak se chovat více ekologicky?

Fotografie: jak se chovat více ekologicky

Změna klimatu je velký problém nejen budoucnosti, ale i dnešních dní. Zvětšená četnost přírodních katastrof donutila vědce celého světa ještě více se pídit po nalezení řešení této problematiky. Ovšem nejen vědci přispívají svým dílem. I některé soukromé společnosti mají velký zájem na boji proti změnám klimatu.

Jedním z těch nejviditelnějších příkladů je třeba společnost E.ON, která každoročně pořádá soutěž E.ON Energy Globe, kde mají její účastníci možnost předvést své nápady, jež by měly mít vliv na zlepšení životního prostředí.

Každý se může zapojit

Do výše zmíněné soutěže se může zapojit víceméně každý, nicméně i kdybyste neměli žádný super nápad, nemusíte klesat na mysli. Přispět k potírání klimatických změn v ČR lze stejně, a sice každodenním ekologickým chováním.

Ekologická doprava

Chcete-li udělat něco pozitivního pro přírodu, snažte se snížit emise CO2 na naprosté minimum. Nejedná se o tak složitý úkol, jak by se vám snad mohlo zdát, zvláště pokud používáte auto.

To byste měli využívat v co nejmenší míře, nejedná-li se tedy o bezemisní elektromobil. Většina osobních vozů však stále disponuje spalovacími motory, jež ovzduší velmi negativně ovlivňují.

Není však potřeba si kvůli tomu hned kupovat elektromobil. Bohatě postačí jezdit na obyčejném kole, alespoň tedy tam, kam je to možné. Mnoho lidí tak jezdívá třeba denně do práce. Ano, ze začátku nejde o nic snadného, ale jakmile si zvyknete, budete se tak chtít přepravovat i v zimních měsících.

Není-li vaše kondice ve zrovna ideálním stavu, možná místo klasického kola dáte přednost alternativě s moderním elektrickým motorem. Tyto bicykly jsou stále populárnější ve světě i u nás.

Dokáží totiž velkou část práce převzít za cyklistu, a tím mu ušetřit námahu. Po rovince můžete jezdit sami, do kopce pak lze nechat pracovat jen samotné kolo. I takto je možné potírat důsledky změny klimatu.