Jak probíhá podřezání zdiva?

Bohužel, u starších rodinných domů nastává často problém s vlhkostí stěn, protože nemají vhodnou izolaci. V takovém případě je potom nezbytné provést podřezání zdiva, aby byla zajištěna funkční hydroizolace. V současné době se sanace provádí několika metodami, přičemž každá technika má své přednosti a úskalí.

V minulosti se sanace zdiva prováděla ručně, ovšem dnešní varianty jsou mnohem rychlejší a komfortnější, protože naštěstí existují různá strojní zařízení, jako je řetězová či lanová pila.

Podřezání zdiva diamantovým lanem

V posledních několika letech společnosti provádějící sanace zdiva používají metodu podřezání diamantovým lanem, kterou je možné použít u jakéhokoliv vlhkého zdiva. Podřezání domu diamantovým lanem se provádí i u vskutku tvrdých materiálů.

Výhody

  • Technologie se dá použít u jakéhokoliv typu nemovitosti.
  • Nemusíte zajišťovat průběžnou ložnou spáru.
  • Použijete tuto metodu na všechny druhy zdiva. Zvládne dokonce tvrdé cementové malty a beton.
  • Diamantovým lanem se dá vést i vertikální řez.

Podřezání zdiva řetězovou pilou

V případě, že bydlíte v cihelném starším domě, postačí vám řetězová pila, kterou se prořízne spára mezi cihlami. Způsob je o něco náročnější než podřezání diamantovým lanem, ovšem na jednu stranu se jedná o levnější alternativu. Životnost je také dlouhá, přičemž stavební společnosti uvádí minimálně 90 let.

Pokud hledáte společnost, která se zaměřuje na sanace a izolace, doporučujeme podívat se do pestrého portfolia služeb společnosti Izolace Hróz. Odborník vám provede izolace nerez plechy, podřezání řetězovou pilou či diamantovým lanem, chemickou injektáž, aktivní elektroosmózu a svislou izolaci. Spokojení budete jak s přístupem společnosti, tak i s cenovou politikou. Oslovte firmu a určitě se domluvíte na společném řešení.