Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Jak poslat těžký balík?

Jak poslat těžký balík?

Fotografie: Fofr - přeprava balíků

Poslat balík poštou, případně přes tolik populární Zásilkovnu, zvládne téměř každý. Vlastně stačí jen vyplnit údaje online, přijít na místo a zahlásit kód – ano, tohle umí už i Česká pošta. Jakmile ale dojde na objemný balík či nadrozměrnou zásilku, lidé váhají. Jak ji zabalit, přes jakou společnost poslat?

Přeprava balíků velkých rozměrů či hmotnosti je jednou ze služeb společnosti FOFR. Tato společnost sdružující 6 předních českých přepravců se totiž přímo specializuje na přepravní služby pro nadrozměrné zásilky, přepravu nebezpečného materiálu a dopravu takových zásilek, které vyžadují individuální přístup.

Jak danou věc správně zabalit?

Za nepoškození zásilky sice zodpovídá přepravce, ale pokud věc špatně zabalíte, nemůže vám garantovat, že dojde v pořádku. Balte pečlivě, používejte výplňový materiál a vyhněte se obalovým materiálům, které se snadno roztrhnou nebo promočí.

Typický objemný balík, jenž se často posílá, je kočárek. Z toho je dobré nejdříve odmontovat vše, co jde – držáky na lahve, boudu, korbičku apod. Jednotlivé části i konstrukci pak zabalte do bublinkové fólie, dále do strečové fólie a následně vložte do kartonového obalu. Stejně byste měli postupovat třeba při posílání jízdního kola.

Uveďte správné rozměry

Až si budete objednávat přepravní služby, uveďte správně rozměry svého balíku. Je to důležité nejen pro výpočet ceny přepravného. Díky tomu pro něj přijede auto, do kterého se bezpečně vejde. Špatně uvedené rozměry či hmotnost celou dopravu jen prodlouží, protože řidič ji nebude moct převzít.

Neváhejte se zeptat

Není vám cokoliv jasného? Chcete poradit, jak byste měli svou zásilku správně zabalit? Nevíte, jak poslat těžký balík online? Odpovědi na spoustu otázek najdete v poradně na webu www.fofrcz.cz. A pokud nenajdete, neváhejte zavolat nebo napsat e-mail. Společnost je opravdu schopná přepravit i atypické zásilky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *