Jak na korozi?

Jakousi nedokonalostí snad veškerého zařízení a strojů je to, že okamžikem uvedení do provozu začínají podléhat opotřebení. Nejčastějším problémem je koroze, která má bohužel později negativní vliv na mechanický chod stroje a v horším případě ho může i vyloučit z provozu. Naštěstí tomu lze zabránit.

Na počátku minulého století svět ovládla technologie tzv. žárového stříkání, kterou zasvěcení v oboru znají pod názvem termický nástřik, metalizace či šopování. Tato technologie umožňuje nanášení a vytváření kovových, keramických či kovokeramických povlaků na všechny typy konstrukčních materiálů. Obor ale po řadu let stagnoval, Česká republika například zažila jeho největší rozmach až v šedesátých letech minulého století.

Separace olejů a deskové výměníky tepla

Od té doby se toho hodně změnilo a do boje proti korozi vyrážejí kovy jako zinek popřípadě jeho kombinace s hliníkem. S průlomovou novinkou teď přichází švédská firma Alfa laval, jejíž specializací jsou separace olejů a deskové výměníky tepla. Ty se vyznačují velmi vysokou účinností, mají široký rozsah použití a k tomu se snadnou obsluhují i udržují.

Čistota mazacího oleje

Efektivní provoz strojního zařízení a jeho životnost bohužel závisí na čistotě mazacího oleje. I pro to má Alfa laval řešení. Disponuje totiž bohatou nabídkou stacionárních a mobilních separačních olejů, které jsou právě pro čištění jak hydraulických olejů, tak průmyslových převodových olejů, ale i obráběcích kapalin ideální.

Purifikátor, koncentrátor a klarifikátor

Purifikátor, který je vhodný pro separaci kapalin a kalu, z oleje odstraní částečky a vodu. Protože zde dominuje olejová fáze, doporučujeme jej pro oleje mazací, hydraulické a odpadní. Na fázi vodní pak kapaliny a kal separuje tzv. koncentrátor, který je tak vhodný pro čištění pracích kapalin a emulzí. Třetí skupinou je klarifikátor, který se hodí pro odstranění částic z oleje nebo vodní báze.

Výroba ozubených kol

Jedním z nejdůležitějších prvků strojů jsou ozubená kola. Jejich úkol je prostý, ale nesmírně důležitý: přenášet mechanickou energii na další místo. A protože samozřejmě dochází k opotřebení těchto součástek, občas se nevyhneme jejich výměně. Jakýmsi pionýrem na trhu v tomto oboru je společnost Triboo Engineering, v jejímž portfoliu je i výroba ozubených kol.

Ve všech zmíněných oblastech obě společnosti, tedy Alfa laval i Tribo Engioneering nabízejí komplexní služby, technické poradenství od návrhů, realizace až po záruční a pozáruční servis.