Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Jak jste na tom s alkoholem?

Jak jste na tom s alkoholem?

adicare.cz - jak jste na tom s alkoholem

Alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán. Staré české rčení má svou hlubokou podstatu. Patrně nepatříte mezi zaryté abstinenty, kteří by si nikdy nedali skleničku něčeho ostřejšího, ale jsou určité hranice, za které není dobré zajít.

Jak člověk zjistí, že mu alkohol neslouží k dobré náladě a povznesení, ale naopak mu škodí? Závislost na alkoholu přichází nenápadně, málokdo si jí všimne na první pohled. Varovnými signály jsou bažení po alkoholu, kdy má člověk nutkavou potřebu se napít, jeho denní porce se zvyšuje a konzument nevnímá negativa, která mu pití přináší. Riziko přichází v okamžiku, kdy člověk zažije takzvané „okno“, neví, kolik toho vypil, s kým pil ani jak se dostal domů. V tomto okamžiku je třeba zbystřit!

Nemusíte být pacientem!

Léčba alkoholismu už dnes nemusí být faux pas. Člověk nemusí být veřejně označen za pacienta, nemusí se veřejně kát, ani podstupovat mnohdy potupné hromadné skupinové terapie. Dnes to jde díky AdiCare docela jinak.

Nejenže je zde kladen důraz na diskrétnost, takže jsou všechny schůzky koncipovány tak, abyste na nich byli sami, s nikým známým se nepotkali a léčba v nelékařském zařízení má i tu výhodu, že se diagnóza neuvádí ve vaší zdravotní dokumentaci. Díky moderním technologiím dnes lze řešit sezení i na dálku, online formou.

Diskrétní terapie

Závislost na alkoholu se v AdiCare léčí pomocí více druhů psychoterapeutických metod, nejefektivnější řešení bývá kognitivně behaviorální terapie, spojená s některým z humanistických směrů. V případě nutnosti je možné terapeutický proces přechodně podpořit i šetrnou medikací, kdy se využívají nejčastěji léky tlumící bažení.

Psychoterapie Praha nabízí abstinenční programy, a to pro klienty, kteří jsou rozhodnutí abstinovat, pro klienty, kteří jsou pro program kontrolované konzumace kontraindikováni a pro klienty, kteří absolvovali léčebný pobyt a potřebují doléčovací terapii. Máte-li pocit, že vám mluvíme z duše, objednejte se na nezávaznou vstupní a diagnostickou konzultaci, kde si ujasníte, jak na tom jste a co pro vás mohou odborníci z AdiCare udělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *