Přeskočit na obsah
Domů » MUŽI » Jak dobře vypadat v kanceláři – tipy pro stylového muže

Jak dobře vypadat v kanceláři – tipy pro stylového muže

Foto: tipy pro stylového muže

Práce v kanceláři vyžaduje vhodný vzhled, který zdůrazní naši profesionalitu a nám dodá sebedůvěru. Pro stvoření elegantní pánské kancelářské stylizace, nemusíte vyplňovat svou skříň velkým množstvím oblečení, protože stačí několik vhodně vybraných prvků oblečení, abyste na jejich základu tvořili ideální, formální look.

Pánská košile – základ elegantní stylizace

Nejjednodušším způsobem pro získání elegantního vzhledu, ideálního na každý den do kanceláře nebo na obchodní, formální setkání, je klasická košile. Ta v bílé nebo blankytné verzi bude vhodná v případě setkání nebo okolností o oficiálnějším charakteru. Zatímco pokud si můžete dovolit trochu svobody, vyberte si casualové košile o expresivním barevném provedení nebo vzoru v drobnou kostku nebo s puntíky. Košile vždy dodává našemu vzhledu eleganci, takže doporučujeme, aby se ve Vaší šatní skříni nalezlo několik kusů tohoto oblečení, díky čemuž budete připravení na každou okolnost.

Kalhoty o jednoduchém střihu

Dalším prvkem našeho kancelářského oblečení jsou kalhoty. Nejlépe si vybrat ty o jednoduché, klasické nohavici, vyrobené z vysoce kvalitního materiálu. Toto mohou být kalhoty o střihu chino nebo oblekové, které budou vhodné pro formálnější příležitosti. Pokud charakter naší kancelářské práce dovoluje více svobody v našem vzhledu, můžeme každý den nosit džíny, ale vybírejme spíše ty jednoduché – blankytné, granátové nebo černé – zbavené ozdob nebo oděrek. Džíny jsou ideální pro kancelářský styl smart casual, a budou určitým kompromisem mezi obchodní elegancí a městskou svobodou.

Klasický svetr

Elegantní look získáte také i díky jednoduchému, hladkému svetru. Můžete ho nosit na košili nebo tričko – v každé verzi získáte tímto způsobem stylový a přizpůsobený k obchodní etiketě vzhled. Takový svetr můžete spojovat jak s látkovými kalhotami o klasickém střihu, tak i s džíny.

Boty do kanceláře

Pokud jde o výběr vhodných bot do kancelářské práce, nejlepší možností budou klasické, kožené pánské polobotky. Ty budou ideálním doplněním jak oficiální, tak i méně oficiální stylizace. Jejich univerzální charakter se hodí k elegantní košili a oblekovým kalhotám, a také k džínům v trošku volnější stylistice.

Pokud jde o styl smart casual, můžete také i nosit do kanceláře sneakersy o klasickém střihu za předpokladu, že je přizpůsobíte k stylizaci takovým způsobem, aby celek byl vhodně elegantní a soudržný. Sneakersy můžete nosit ke casualové košili se sakem a granátovým džínům. Toto však nebudou vhodné boty pro oblekové kalhoty.

Rozhodně nedoporučujeme do kanceláře boty s odhalenými prsty nebo patami. Všechny sandály nebo pantofle je absolutní faux pas kancelářské elegance.

Důležité jsou doplňky

Pamatujte také na vhodné doplňky, které jsou doplněním elegantní, kancelářské stylizace. Toto budou především hodinky na koženém nebo kovovém náramku, pásek vyroben z vysoce kvalitní kůže a kravata v případě formálnějších stylizací. Díky takovým doplňkům dokonce i v casualové verzi Vaše oblečení získá vhodný vkus a eleganci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *