I e-shopy využijí služby advokátní kanceláře

Když se člověk pouští do podnikání, dělá to obvykle z toho důvodu, že touží po samostatnosti a chce se věnovat tomu, co ho baví. Postupem času však zjišťuje, kolik administrativy, právních úkonů a dalších na první pohled zbytečností s sebou podnikatelská činnost nese. Vyhnout se jí nelze, ale můžete ji delegovat na odborníky.

Byrokracie nemine nikoho a bohužel ani provozovatele e-shopů, kterých je v Česku opravdu hodně. ČR bývá nazývána e-shopovou velmocí. I u nás ovšem platí jistá pravidla, některá česká, jiná z EU, kvůli nimž je lepší svěřit se do rukou právníků.

Advokát je potřeba zejména při vytváření e-shopu

Začátky každého podnikání jsou složité, v případě prodeje přes e-shop je klíčovým, složitým a zdlouhavým procesem zejména tvorba elektronického obchodu a jeho propagace. Právě při vytváření e-shopu by měl asistovat rovněž advokát Praha, Brno či z nějakého jiného města ve vašem okolí. Proč?

Právních záležitostí, jež musíte mít na e-shopu povinně zveřejněny nebo napsány, je docela dost. Namátkou jmenujme tři, které se týkají naprosto každého e-shopu:

  • GDPR,
  • obchodní podmínky,
  • souhlas s používáním cookies.

Mnohé tyto dokumenty či prohlášení byste zvládli sepsat sami, případně byste si mohli najít vzor někde na internetu. Jenže byly by pak správné po právní stránce? Myslete raději do budoucna. Když něco vystavíte na internet, může si to přečíst kdokoliv. Pak stačí jeden naštvaný zákazník, případně konkurence, jež vám nepřeje úspěch, a máte problém. Najít skulinku v neodborně připravených obchodních podmínkách či nějakém prohlášení není pro advokáta nic složitého.

Najděte si parťáka, na nějž je spolehnutí

Advokát vám však přijde vhod i v dalších fázích podnikání. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do potíží, rozepří s nespokojenými klienty, problémy s dodavatelem apod. Proto je dobré, když máte po ruce spolehlivého advokáta.

Služby pro firmy poskytuje například advokátní kancelář Praha v čele s JUDr. Zdeňkem Koschinem. Spolupracuje s mnohými e-shopy, se všemi jmenovanými dokumenty má bohaté zkušenosti.