I dodávky potřebují kvalitní pneumatiky

Na pneumatiky pro užitková vozidla jsou obecně kladeny vyšší nároky než na běžné pneumatiky pro osobní auta. Musí vydržet časté rozjíždění a zastavování, velké porce kilometrů, vozí více nákladu. Jsou v každodenním zápřahu ve městě i mimo něj. Zároveň ale musí být bezpečné a jejich provoz musí být pro majitele ekonomický. Jak se s tímto popasovali výrobci?

 

Zda vaše auto potřebuje pneumatiky pro dodávky, zjistíte ve velkém technickém průkazu k vozidlu, kde by mělo být u schválených rozměrů pro vozidlo uvedeno na konci písmeno C. To značí, že pneumatiky mají vyšší hmotnostní index než ty běžné a kvůli jiné konstrukci užitkových vozů mají také zpevněné bočnice a jsou celkově odolnější proti poškození. Konstrukce takových pneumatik je speciálně určena pro dřinu, kterou denně odvádějí.

 

Mezi oblíbené pneumatiky v této kategorii patří například Barum Vanis 2. Tradiční česká značka je dobrou volbou pro všechny, kteří hledají kvalitu a spolehlivost ve střední třídě. Hlavní předností tohoto modelu je vysoký jízdní komfort a ekonomický provoz, vyšší kilometrový výkon a dobré brzdné vlastnosti na suchém povrchu.

 

Pneumatiky pro dodávky jsou denně v zápřahu, proto musí být odolnější než běžné pneumatiky.

 

Dalším zástupcem pneumatik pro užitková vozidla je Continental ContiVanContact 200. Tyto prémiové pneumatiky mají díky vylepšenému dezénu vynikající přilnavost na mokré vozovce, ohodnocenou písmenem A. Speciální směs zajišťuje také dobré hodnoty valivého odporu a snížení spotřeby při zachování komfortního pocitu z jízdy.

 

Třetím zástupcem, který si zaslouží pozornost, jsou hojně prodávané pneumatiky Sebring Formula Van+101. Díky poměru ceny a kvality si drží přední místa v žebříčcích oblíbenosti. Pneumatiky Sebring jsou vyráběny v EU pod křídly koncernu Michelin, což zaručuje jejich stálou kvalitu. Asymetrický profil dezénu se třemi podélnými drážkami umožňuje dobrý odvod vody. Zároveň běhoun poskytuje i dobré brzdné vlastnosti.

 

Řidiči přepravních společností nebo třeba kurýři, pekaři a další drobní živnostníci potřebují na svých vozech kvalitní pneumatiky, na které se mohou spolehnout a které zároveň něco vydrží. Dnešní široká nabídka užitkových pneumatik tak dává možnosti výběru opravdu každému, kdo používá k práci dodávky či malé nákladní automobily.

 

Zdroj foto: Commons.wikimedia.org