Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Huawei P Smart 2021: bude stejně úspěšný jako jeho předchůdci?

Huawei P Smart 2021: bude stejně úspěšný jako jeho předchůdci?

HUAWEI P Smart 2021

Huawei P Smart 2021 se řadí mezi první řadu mobilních telefonů, které opustily mobilní služby Google a používají službu Huawei. Ta v posledních měsících udělala velké pokroky. Konkurence je samozřejmě opravdu velká. Na trhu se objevili noví hráči, jako např. Realme a posilují i ostatní méně známé značky. Určitě nebude snadné porazit konkurenci, ale čínský výrobce chce i nadále demonstrovat, že to zvládne sám.

Vzhled

HUAWEI p smart 2021 disponuje průstřelem uprostřed čela na displeji, ve kterém je umístěn přední fotoaparát. Zmenšené asymetrické rámečky zůstávají i v tomto modelu. Kryt je vyroben z polykarbonátu a na první pohled vypadá opravdu elegantně.

K dostání je aktuálně ve třech barevných variantách:

  • růžově-zlaté
  • zelené
  • černé.

Fotografický modul, který obsahuje čtyři senzory spolu s LED bleskem, má obdélníkový tvar a je téměř v jedné rovině s krytem telefonu. I přes hmotnost cca 206 gramů, především díky velké 5000 mAh baterii, není v ruce díky skvělému rozložení hmotnosti příliš těžký.

Na pravé straně najdete ovládání hlasitosti a vypínací tlačítko, kam je integrován i biometrický snímač pro rozpoznávání otisků prstů. Velmi dobré je i rozpoznávání obličeje pomocí přední kamery, která je ale problematická při špatných světelných podmínkách.

Fotoaparát

Huawei P Smart 2021 disponuje čtyřmi zadními fotoaparáty. Hlavní 48megapixelový snímač s 26mm f/1,8 objektivem, 8megapixelový ultra širokoúhlý senzor, který nabízí 120° široké zorné pole, 2megapixelový snímač a poslední z 2 megapixelů, který shromažďuje informace o hloubce ostrosti pro snímky s efektem rozostření pozadí. To vše je doprovázeno vynikajícími algoritmy umělé inteligence vyvinutými společností Huawei.

Je jasné, že se tento telefon bude hodit každému, kdo miluje sociální média. Umělá inteligence zajistí sytost barev a zvýšení kontrastů, takže snímky lze okamžitě sdílet např. na Instagramu. Ve dne dokáže smartphone vyfotit velmi dobré fotografie, jsou detailně zpracované a krásně barevné.

Vyhovující je i širokoúhlý senzor, kde se podařilo minimalizovat zkreslení. Jak se často stává, tento fotoaparát vynechává některé detaily a trochu ztrácí na jasu zejména v noci, kdy není možné využít speciální režim. Přední fotoaparát ve dne zvládá pořizovat kvalitní selfie. Videa lze natáčet až v rozlišení 4K při 30 fps.

Baterie

P Smart 2021 vydrží na jedno nabití při průměrném používání i dva dny. Balení navíc obsahuje 22,5W rychlonabíječku, která zajistí další 2 hodiny přehrávání videa za pouhých 10 minut nabíjení.

Přítomnost HMS místo služeb Google se ukazuje jako obrovská výhoda pro spotřebu energie. Aktivita na pozadí je totiž výrazně snížena. P Smart 2021 přichází se zabudovaným Androidem 10 ve verzi AOSP přizpůsobené pomocí EMUI 10.

Stojí za to?

Samostatnost, kvalitní fotoaparát a velký displej: to jsou hlavní přednosti P Smart 2021. Velkou neznámou pro mnohé představuje absence aplikací a služeb Google. Kromě toho Huawei Mobile Services a AppGallery skutečně dělají velké pokroky a každým dnem zmenšují propast se službami Googlu.