Hostovaná služba iPodnik: I vaše firma může pracovat odkudkoli

Jakákoli společnost se neobejde bez spolehlivé a kompatibilní IT infrastruktury. Pokud jste již někdy firemní síť řešili, pak víte, že se jedná o velmi náročnou záležitost, a to jak finančně, tak i časově. Stačí připomenout jen nákup softwaru, nastavení celé sítě anebo správu účetnictví. Veškeré tyto činnosti jsou náročné a nákladné i přesto, že máte ve firmě vlastní IT oddělení. Vsadit lze i na outsourcing, nicméně úspora bude nejspíše minimální. Právě z toho důvodu se vyplatí využití komplexního systému hostované služby iPodnik, již si v následujících řádcích představíme.

Kancelář v cloudu má spousty předností

Práce odkudkoli a efektivní komunikace mezi zaměstnanci. Přesně takto lze charakterizovat kancelář v cloudu. iPodnik je zkrátka určený pro všechny firmy, jež potřebují jednoduše interně komunikovat, realizovat projekty či řešit účetnictví. Je úplně jedno, jestli má daná společnost pouze jeden firemní objekt, anebo pobočky po celé republice. Její zaměstnanci mohou se svým uživatelským účtem využít jedné sítě a jediné datové verze.

Pohodlné vedení účetnictví a daňové evidence

Každá účetní si asi vzpomene na moment, kdy se jí podařilo udělat nějakou chybu nebo zapomněla na zaznamenání důležitých dat. Pokud až ale byla mimo firmu, nastal problém. Služba iPodnik zahrnuje známý ekonomický systém Pohoda nabízející daňové účetnictví online, takže není problém data doplnit z jakéhokoli zařízení s daným účtem. Navíc nebudete muset zdlouhavě řešit aktualizace a zálohování databází, necháte totiž vše na iPodniku.

Efektivní a především ekonomické řešení

Klasická IT infrastruktura zpravidla funguje tak, že každý zaměstnanec má svůj vlastní účet v rámci Microsoft Office. Nákup jakékoli další licence je nákladný. U iPodniku je využívána služba Exchange online. I díky ní odpadne problém s pořizováním dalších licencí. Velkou předností je i možnost práce více zaměstnanců v rámci jednoho souboru zároveň. Office 365, jež je nedílnou součástí iPodniku, funguje na počítačích, tabletech i chytrých telefonech. Denně se zálohují data a k dispozici je samozřejmě technická podpora, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pro velké i malé firmy

Komu se tedy iPodnik bude hodit? Především malým a středně velkým firmám, které nehodlají investovat do své infrastruktury horentní sumy. Stejně tak jde o optimální službu pro startupy. Vhodný je pro účetní kanceláře, jež poskytnout firmám následně maximální komfort ve vedení jejich účetnictví. Jste-li na volné noze, pak se vám zcela jistě iPodnik také vyplatí. Přeorganizujete si kontakty a pravděpodobně využijete kalendář, díky němuž zvýšíte svou produktivitu. O úspěšném fungování iPodniku svědčí i fakt, že tato služba získala ocenění ve známé soutěži WebTop100 za nejlepší web v IT odvětví.