Domů » ŽENY » Hodinky Festina pro náročné ženy i muže

Hodinky Festina pro náročné ženy i muže

Fotografie: hodinky Festina

Festina je známou hodinářskou značkou, která produkuje dámské i pánské hodinky. Jaká byla její cesta na vrchol a co předcházelo dnešní popularitě?

Švýcarská poctivost okořeněná španělskou vášní

Tradiční značka vznikla ve Švýcarsku. Řekne-li se o něčem, že je to spolehlivé jako švýcarské hodinky, můžeme si být jisti, že daná věc je zárukou vysoké kvality a taktéž časem prověřené tradice.

Platí to i pro značku Festina, která na trhu působí už od roku 1902. Název získala jednoduše, podle motta „Festina Lente“ neboli „Spěchej pomalu“. Původně jím byly opatřeny četné nástěnné kyvadlové hodinky.

K tehdy nově podnikající společnosti se však hodil, neboť prozradil jednoznačně, že Festina ve vývoji nebude otálet, a to jak po stránce designu, tak i z pohledu jedinečných technologií.

Vzor svému názvu však Festina přece jen v jednom ohledu spěchala: vstříc celosvětovému úspěchu. Dlužno je však dodat, že svou stopu na hodinkách Festina zanechalo i horké španělské slunce. V roce 1984, v období tzv. po quartzové krizi, značku totiž koupil španělský podnikatel Miguel Rodriguez.

Dodnes se však hodináři přou o to, zda se o krizi skutečně jednalo. Quartzové strojky sice tradiční hodináře postavily do nelehké situace, nicméně své výhody měly a mají je dodnes. Jsou moderní, levné a velmi přesné.

Na rozkvětu těchto strojků si mohla novou úspěšnou etapu své historie začít budovat i právě Festina. V roce 1989 se jí podařilo získat exkluzivní značku Jaguár a v 90. letech navazuje pevné spojení s cyklosportem, což jí jako jeden z typických rysů vydrželo do současnosti.

Zároveň si ponechala obě řešení. Svým zákazníkům dokáže nabídnout cenově příznivé hodinky s quartzovým mechanismem, ale i hodinky s mechanickým nátahem. Ženské hodinky i modely pro pány jsou natolik rozmanité, že si vyberou i nároční zákazníci.

Fotografie: hodinky festina

Chytré hodinky i nadčasové kolekce

Dnes si tak Festina hodinky vybudovaly status producenta kvalitního zboží, které ovšem zároveň plní funkci trendy módního doplňku. A nejen to. Festina je přímo značkou, která udává v hodinářském světě tón. Kolekce dámských i pánských hodinek si upevňuje pozici jednoho z nejsilnějších hráčů současného trhu.

Dokazují to mimo jiné i hodinky z kolekce Automatic. V nabídce Festina Automatic hodinky najdete dámské i pánské hodinky. Jedná se o to nejlepší spojení tradice a modernity. Založena je totiž celá série na mechanických hodinkách.

Důkaz, že se však nijak neobává ani moderních technologií, přinesla společnost též spojením analogových hodinek a chytrého hybridního modulu. Chytré modely Lotus Connected, Jaguar Connected a Festina Connected vznikly v roce 2021.

Značka se taktéž nebojí vsadit na marketingové kampaně, které jednoznačně mají sílu. Jejím ambasadorem je tak už několik let tvář známá z filmového plátna – skotský herec Gerard Butler.