Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Hnízdečko pro miminko; originální dárek pro všechny nastávající maminky. Jaké je jeho využití a podle čeho vybírat?

Hnízdečko pro miminko; originální dárek pro všechny nastávající maminky. Jaké je jeho využití a podle čeho vybírat?

hnízdečko pro miminko

Hnízdečko pro miminko je krásný dárek, který potěší každou maminku a který dopřeje patřičný komfort děťátku nejen během jeho prvních týdnů na světě, ale i v batolecím věku. Hledáte-li originální a praktický dárek pro sestru, snachu, dceru nebo kamarádku, které jsou v očekávání, pak touto pomůckou neuděláte chybu. V následujícím článku vám vysvětlíme, k čemu hnízdečko slouží, kde je možné ho používat i podle jakých parametrů jej vybrat.

Hnízdečko pro miminko a jeho základní funkce

Základní využití tohoto doplňku je zajištění pohodlí a bezpečí miminka. Hnízdečko by se v podstatě dalo popsat jako měkký textilní mantinel. Ten zajistí, že děťátko se bude moci hýbat jen v zabezpečeném prostoru, který navíc bude opravdu příjemný. Jednoduchá dětská hnízdečka se poprvé objevila v porodnicích, kde sloužila sestřičkám jako pomůcka pro snazší práci s miminky. Postupem času se tyto speciální polštáře staly součástí výbavičky moderních maminek a oblíbeným dárkem na tzv. baby shower akcích. Že nevíte o co jde? Inu jde o moderní termín pro. událost, na níž kamarádky a blízká rodina oslavují budoucí příchod novorozence a obdarovávají nastávající maminku výbavou.

Na procházku i na doma

Dětský polštářkový mantinel upotřebíte jak doma, tak na procházce nebo dokonce i při cestování na delší vzdálenost.

  • Domácí prostředí – miminko může v hnízdečku na zemi odpočívat například když uklízíte, vaříte nebo se věnujete jiným aktivitám. Navíc, jakmile vaše ratolest zkusí poprvé pást koníčky, zjistíte, že měkká podložka s ohraničením je ideálním pomocníkem, který ochrání jeho hlavičku před pádem na tvrdou zem. Než se mrňousek naučí jak na to, pádům se nevyhne, jelikož svaly na krku musí nejprve zesílit. A právě v tomto období najde hnízdečko u vás doma největší uplatnění.
  • Výlety a cestování – byť je tento polštář trochu neskladný, vyrazíte-li na výlet s kočárkem nebo máte-li v plánu cestovat autem, můžete ho vzít prakticky kamkoliv. Oceníte jej venku na trávě i v hotelovém pokoji. Udělejte si třeba společný rodinný piknik a dopřejte miminku pohodlí v hnízdečku přímo v přírodě.

Pro bezpečné spaní ve vaší posteli

Mnoho maminek chce mít své děťátko neustále nablízku, a to nejen při běžných aktivitách, ale také během odpočinku. Hnízdečko je výborným pomocníkem, jak zajistit bezpečí a pohodlí miminku při spaní v jedné posteli. Jednoduše jej umístíte na postel, uložíte do něj miminko a můžete si lehnout vedle něj, aniž byste museli mít obavy, že se váš drobeček během spánku odkutálí na kraj postele. Díky tomuto praktickému doplňku tak můžete trávit společné chvíle v bdělém i snovém stavu.

Jaké zvolit parametry hnízdečka

Pokud chcete polštářkový mantinel věnovat mamince jako dárek pro novorozence, pak se při výběru zaměřte na hnízdečka označená do 6 měsíců věku dítěte. Pakliže toto označení chybí, můžete se orientovat podle jeho rozměrů. Pro takto malá miminka by spací plocha polštáře měla být cca 65 × 28 cm. Naopak pro větší děti (6 měsíců a výše) je třeba vybírat spací plochu o velikosti 95 × 45 cm. Pokud omylem pořídíte novorzenci hnízdečko větší, tak se v podstatě nic neděje. Jestliže ale vyberete malý polštář pro batole, bude tento dárek prakticky k ničemu. Tak nezapomeňte při výběru tuto skutečnost vždy zohledňovat.

Tak jste došli na konec článku, výborně! Nyní už máte jasnou představu o tom, k čemu se dětské hnízdečko používá a jakou má plnit funkci ve výbavě pro maminku. Dočetli jste se, kde je možné ho uplatnit a na základě jakých parametrů vybrat to správné. Teď už stačí jen prošmejdit eshopy a kamenné obchody!

A jaké mantinely a podložky pro miminka používáte doma nebo na cestách vy? Máte zkušenost s dětským hnízdečkem, nebo se vám osvědčily nějaké další pomůcky? Podělte se s námi o své tipy do komentářů, rádi si je přečteme!