Garážová vrata jsou vizitkou vašeho domu

V současné době vlastní automobil takřka každá domácnost v České republice. Vozidlo se většinou stává členem rodiny, a proto je nezbytné o něj náležitě pečovat a poskytnout mu vhodný přístřešek. Pokud bydlíte v rodinném domě, pravděpodobně máte k dispozici i prostornou garáž, ve které bude čtyřkolý mazlíček bydlet. V následujících řádcích se budeme věnovat konkrétně garážovým vratům, neboť při jejich výběru byste měli zohlednit spoustu jiných parametrů než jen cenu.

Zákazníci se rozhodují většinou na základě ceny, ovšem nezohledňují další důležité vlastnosti, jako jsou ovládání, vzhled anebo způsob fungování. Vybrat si můžete z pestré škály modelů, přičemž mezi nejpopulárnější spadají sekční garážová vrata.

Sekční garážová vrata a jejich přednosti

Sekční garážová vrata se vyznačují elegantním designem, pohodlným ovládáním a dlouhou životností. Skládají se z několika ocelových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou pro perfektní tepelnou a zvukovou izolaci. Zejména v zimním období oceníte sekční garážová vrata, neboť přes jednotlivé lamely neprojde mráz, což je pro automobil jedině dobře. Sekční garážová vrata Kružík jsou nenáročná na prostor a jednotlivé lamely se zasouvají pod střechu. Vybrat si navíc můžete, zda má být ovládání mechanické anebo motorické.

Rolovací garážová vrata jsou na druhém místě

Druhou příčku v žebříčku nejoblíbenějších garážových vrat obsadila rolovací garážová vrata, která oproti předchozímu řešení nezabírají místo pod stropem, neboť se jednotlivé lamely zasouvají do hliníkové schránky nacházející se pod stavebním otvorem. Opět si můžete zvolit elektropohon anebo mechanický pohon.

Jestliže vám nebude vyhovovat ani jedna z výše uvedených možností, ještě se vám nabízí klasická dvoukřídlová garážová vrata, jež už jsou náročnější na prostor před garáží.

Ať už sháníte garážová vrata Ostrava, Třinec, Opava anebo Frýdek-Místek, doporučujeme obrátit se na specialistu jménem Kružík, který vyhoví vašim požadavkům a potřebám.