Garáž? Nikoliv, autoplachta

Nemůžete svému vozidlu dopřát luxus v podobě vlastní garáže? Dopřejte mu alespoň kvalitní autoplachtu.

Obzvláště teď na podzim a s nadcházející zimou je adekvátní ochrana povrchu automobilu více než na místě. Jistě chcete, aby váš vůz byl pořád jako nový, nebo ne?

Chraňte svůj automobil

Kvalitní autoplachta automobil v každém případě ochrání. V létě před sluncem a prachem, na podzim před silným deštěm, v zimě před mrazem, nánosy sněhu a napříč sezonami i před kroupami, které na vozidle mohou nechat nenávratné škody, a náprava, jež se mnohdy neobejde bez zásahu v autolakovně, bývá velmi nákladná.

Není plachta jako plachta

Pro to, abyste ovšem na svém voze a v jeho interiéru nenapáchali více škody než užitku, musí vaše nová plachta splňovat několik požadavků. V první řadě by jejím opětovným sundáváním a nandáváním neměl trpět lak automobilu, který při manipulaci s plachtou můžete nenávratně poškrábat.

Pozor na kondenzaci vlhkosti

Nemalé škody způsobuje i kondenzace vlhkosti, jež mívá za následek nejenom korozi, ale i uhnívání gumových částí vozidla. I tu může mít na svém kontě nekvalitní plachta. Ve vašem zájmu tedy je zaměřit svou pozornost jen na kvalitu. Tu v segmentu autoplachet poznáte podle použitého materiálu, jenž by měl být lehký, ale zároveň pevný a odolný. Ideálním materiálem pro autoplachty je v mnoha ohledech jednoznačně nylon.

Nylonová krycí plachta na auto, kvalita za přijatelnou cenu

Nylonové autoplachty jsou lehké a pevné i odolné zároveň. A k povrchu vašeho vozidla stejně jako k jeho interiéru maximálně šetrné. Tyto autoplachty má ve svém portfoliu například společnost Plachty Štěpáník.

Odolnost vůči větru i dešti

Součástí plachty je samozřejmě praktická stahovací guma, s níž plachtu jednoduše upevníte k podvozku vozidla, a díky které plachta odolá i silnému větru. Boční zrcátka pak ochrání speciální kapsy. V takovém modelu vaše auto veškeré běsnění všech živlů zcela jistě přečká bez újmy.