Foukaná vata se pyšní mnoha přednostmi. Jaké to jsou?

Ve stavebním průmyslu se technologie neustále vylepšují. Před několika lety se začala používat foukaná vata, které přichází na chuť stále více firem věnujících se zateplování. Jestliže tedy vlastníte starší rodinný dům a přemýšlíte nad rekonstrukcí zevnějšku, rozhodně byste měli zvážit foukanou vatu jako způsob zateplení, protože propůjčí nemovitosti samé pozitivní vlastnosti.

Pravděpodobně se začnete ptát, zda dokáže foukaná izolace plně nahradit tradiční izolační materiály. Odpověď najdete v následujících řádcích.

Jaké výhody má foukaná vata?

Hlavním účelem foukané vaty je izolovat nemovitost jak proti úniku tepla, tak i proti hluku. Pravděpodobně vás nadchne, že realizace je poměrně rychlá a jednoduchá, což se však neprojevuje zhoršenou kvalitou. Dále se foukaná vata vyznačuje nehořlavostí, nenasákavostí a odolností vůči hlodavcům, plísním, hnilobám a dalším neduhům. Pozitivní dopad má i na životní prostředí, protože při zateplování nevznikají žádné odpady.

Jestliže se domníváte, že vás foukaná vata vyjde draho, opět jste na omylu. Oproti ostatním způsobům izolace se vyznačuje příznivou cenou.

Jaké vlastnosti má foukaná vata?

Vata se chlubí hned několika příznivými vlastnostmi – lehkostí a prodyšností. S těmito dvěma atributy jde ruku v ruce odolnost proti plísním. U některých variant zateplení totiž nemovitost nedýchá, a tím pádem neproniká vlhkost z domu, a proto se potom objevují na stěnách plísně, což však u foukané vaty nehrozí. Samozřejmě je zdravotně nezávadná.

Samotný název napovídá, že se foukaná vata aplikuje foukáním skrze speciální přístroj. Dokáže se tak dostat i do těžce přístupných míst, jako jsou dutiny trámových stromů, vazníkové konstrukce a prostor pod pultovou střechou.

Jestliže hledáte specialistu na foukanou vatu, doporučujeme obrátit se na člověka jménem Michal Došek. Zabývá se zejména zateplením střešních a stropních konstrukcí.