Dopřejte dětem pohyb i u bazénu

Léto nemusí být pouze o sezení u bazénu, opalování se a nic nedělání. Tyto příjemné odpočinkové činnosti lze snadno proložit pohybem, který děti potřebují. Jednou z velmi příjemných možností, jak ho dosáhnout, je umístit do blízkosti bazénu skákací trampolínu.

Skákání je v první řadě zábava

Děti trampolíny milují. To je jejich největší předností. Nemusíte je tak násilně tahat od televizí a telefonů a do pohybu nutit, vždy si rády půjdou zaskákat. Vědí totiž, že to pro ně bude zábava. Ve chvíli, kdy budou vaše ratolesti od skákání odpočívat, můžete si ho vyzkoušet také. Možná zjistíte, že nejde o žádné poflakování. Bylo například zjištěno, že za 10 minut intenzivního skákání na trampolíně spotřebujete stejně energie jako za 30 minut trvající běh. A kdy jste naposledy zkoušeli půl hodiny v kuse běžet?

Na trampolíně si i pěkně zacvičíte

Skákání na trampolíně ale nepředstavuje pouze zdroj zábavy. Prospívá také zdraví dětí. Na trampolíně se zapojují různé svaly, a to nejen na nohou, ale i svalstvo zádové a břišní, které je důležité z hlediska stability a zdravého růstu. Děti se na trampolíně rovněž naučí lépe držet rovnováhu, což jim často činí problém.

Posiluje se také oběhový systém a celková fyzická kondice dítěte. Jediné, na co je třeba si dávat pozor, je bezpečnost, respektive předejití nějakému nebezpečí. Stačí dítě poučit, jak se na trampolíně chovat, především zpočátku na něj dohlížet a při pořizování se poohlížet po kvalitních a bezpečných trampolínách.

S trampolínou ke šťastnému odpoledni

Sport a pohyb obecně vyplavují endorfiny, hormony štěstí, trampolíny tak pozitivně působí i na psychiku. V neposlední řadě mohou sloužit k regeneračním a rehabilitačním cvičením, které je možné spojit s již zmiňovaným bazénem. Když už jsme u bazénu, při jejich kupování nezapomínejte na kvalitní příslušenství k bazénu.