Domů » Digitalizace firmy je nevyhnutelná, investice do ní se brzy vrátí

Digitalizace firmy je nevyhnutelná, investice do ní se brzy vrátí

digitalizace

Covid naše životy v mnohém zkomplikoval a všichni bychom samozřejmě byli radši, kdyby se na světě nikdy neobjevil. Jedno mu ale nemůžeme odepřít. Posunul nás do online světa, poukázal na to, jak důležité je fungovat digitálně, a ukázal nám, co všechno se vlastně dá vyřešit online.

Velký posun nastal ve firmách. Některé už se na online prostředí plně adaptovaly, další stále váhají. Pokud i vy ještě přemýšlíte, začněte jednat. Digitalizace je totiž opravdu nevyhnutelná.

Nejužitečnější forma digitalizace? Fungování v cloudu

Považujete za dostatečnou podporu digitalizace fakt, že jste si nechali udělat firemní webové stránky na míru? I tohle je samozřejmě důležité, dát o sobě v online světě vědět. My teď však máme na mysli spíše digitalizaci interních postupů.

V covidu se například standardem stalo pracování z domu. Jak byste ale mohli pracovat, kdybyste neměli k dispozici veškeré dokumenty a vše, co k práci potřebujete? Firmy proto začaly objevovat kouzlo cloudu. Používají ho i běžní lidé. Své fotky či dokumenty si nahrávají na Google Drive, OneDrive či Dropbox. Jenže zatímco běžnému člověku stačí tarify zdarma, pro firmu jsou nedostačující. Platby za úložný prostor v cloudu přitom nejsou malé.

Mnoho firem si neuvědomuje, že existuje i jiná možnost. Pronájem vlastního serveru či datové úložiště (NAS), na němž mohou být uloženy soubory i aplikace, vychází cenově lépe.

Digitalizujte také zakázky, docházku či podepisování dokumentů

Digitalizovat se toho však dá mnohem více. Necháte-li si například vytvořit profesionální webové stránky i s CRM či ERP systémem, firma, jež je zpracovává, by měla nejdříve provést výzkum a zjistit, jaké úkony vám může ulehčit. Do firemního systému se dá zabudovat celá řada nástrojů, které dokážou automatizovat různé činnosti. Vás to kolikrát ani nenapadne, zkušení profesionálové ovšem vidí, kde všude je prostor pro digitalizaci a automatizaci.

Digitalizace něco stojí, ale investice se rychle vrátí

Server, vývoj aplikací, webdesign, programování funkcí na míru – všechno něco stojí. Těchto investovaných peněz byste každopádně litovat neměli. Modernizace je nevyhnutelná, a navíc se vám vyplatí. Automatizací činností dokážete hodně ušetřit, zaměstnanci se budou moci věnovat užitečnějším činnostem. Digitalizace zase znamená, že nebudete potřebovat udržovat tolik věcí a dokumentů v papírové podobě. Protisknete méně toneru a možná se dokonce obejdete s menším množstvím tiskáren. Šetříte tedy peníze i přírodu.

Zdá se vám pojem digitalizace stále dost abstraktní a nedokážete si představit, jak by probíhala ve vaší firmě? Vše vám vysvětlí dobrá digitální agentura. Ono je totiž těžké uvádět konkrétní příklady. V každé společnosti jsou jiné možnosti. Digitalizovat se však dá všude, je nejvyšší čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *