Co dělat, když si chcete půjčit online?

Hluboko do kapsy má občas každý z nás. Většinou jde o překlenutí nějaké krátké doby. Jak takovou dobu zvládnout rychle levou zadní? Jeden z oblíbených způsobů je online půjčka. Nejen že je rychlá, ale je i anonymní. Nemusíte podnikat zdlouhavou cestu do banky, domlouvat si schůzku se zástupcem nebankovní společnosti, a především riskovat fakt, že při vyřizování potkáte někoho ze svých známých. Půjčit si peníze online je více než pohodlné, ale je to i bezpečné? Jaké jsou podmínky online půjček a co vám taková půjčka přinese?

Výhody a nevýhody online půjček

Nesporné výhody online půjčky už jsme malinko nastínili v úvodu. Pojďme je teď trochu rozebrat. Mezi jednoznačné výhody jistě patří rychlost. Celá záležitost s půjčením peněz lze vyřídit za jedno odpoledne, a to včetně vybraní peněz z vašeho účtu. K získání peněz nepotřebujete ručitele a ani nemusíte být zrovna zaměstnaní. Na druhou stranu nepočítejte s tím, že peníze vám dnes někdo půjčí jen tak, aniž by si prověřil vaši totožnost a finanční situaci týkající se vašich závazků, protože po půjčení musí následovat vrácení peněz. Pokud jste v takové tísni, že řešíte, z čeho zaplatit splátku jiné půjčky a peníze tímto způsobem jen přeléváte, je možná lepší i pro vás zkusit jiné řešení.

Online půjčky jsou vhodné pro každého, kdo postrádá finanční rezervu a ví, že nadbytek peněz zase přijde.

Kolik, komu a na jak dlouho?

Online půjčka má samozřejmě svá pravidla. O tom, zda je pro vás vhodná, rozhoduje už její maximální výše i doba vrácení. Výše online půjčky se pohybuje kolem deseti či dvaceti tisíc a je nutné ji vrátit ve velmi krátkém časovém horizontu.

Častým modelem online půjček je, že vyšší částku peněz vám půjčí až po předchozích kladných zkušenostech s vaší platební morálkou. Stejně jako v případě jiných půjček, i zde budete potřebovat doklad totožnosti, jehož kopii zašlete e-mailem, bankovní účet a jeho výpis, výplatní pásku či jiný výměr, jako je důchod, mateřská atd.

Málokterá nebankovní společnost vám půjčí peníze, pokud jste v insolvenci či v exekuci.

Půjčte si tam, kde se chovají fér

A teď konečně odpověď na tu nejdůležitější otázku. Už jste zvážili všechny pro a proti online půjčky a jediné, co zbývá, je vybrat si vhodnou společnost? Na internetu se doslova roztrhl pytel s online půjčkami a společnosti dělají vše pro to, abyste si je vybrali. Na první pohled by vám měly napovědět webové stránky nebankovní společnosti. Prohlédněte si dobře obchodní podmínky. Projděte si také smlouvu o zápůjčce, kde se ledasco dozvíte, včetně úroků z prodlení. Nejen na stránkách by mělo být snáze dohledatelné, že společnost má licenci od České národní banky.

Abychom vám usnadnili hledání, máme pro vás jeden tip, a tím je Cool Credit. Její vystupování je velmi transparentní, na nic si nehraje a nesnaží se vám za každou cenu peníze vnutit. Poradí vám, zda je pro vás online půjčka vhodná. A pokud vám žádost neschválí teď, kdy máte potíže s jiným úvěrem jinde, hned po narovnání těchto problému, můžete svou žádost zkusit znovu a určitě vám bude vyhověno. Cool Credit poskytuje online půjčky všem bez rozdílu věku i povolání.