Dejte i vy příležitost dřevu v interiéru

Toužíte i do domácnosti v bytě přinést výrazný přírodní prvek, který ji propojí s pro nás přirozeným prostředím a přinese do ní příjemnou vůni našich lesů? Obalte své stěny či podlahu do dřeva. Ne však jeho alternativ, které jsou vyrobeny z odpadů. Vsaďte na tatranský profil či tradiční dřevěnou podlahu ze smrkového či modřínového masivu. Uvidíte, že nebudete litovat.

Tatranský profil zapadne i do moderního interiéru

Sice si budete pravděpodobně spojovat dřevěný tatranský profil spíše s interiérem chat či podkrovími, velmi efektně působí i v moderních bytech. Místnosti se strohými a neoriginálními stěnami promění na oku a duši lahodící prostory, ve kterých se budete zaručeně cítit příjemně. Navíc, je velmi snadné sladit ho i s moderním nábytkem či interiérovými doplňky, jako jsou například závěsy či svítidla. Rozhodnout se můžete buď pro obklad jedné stěny, případně celého prostoru. Zde vám však doporučujeme ponechat přirozenou barvu dřeva, a tedy dřevo ošetřit takovým lakem, který nezmění jeho odstín.

Tatranský profil je velmi jednoduchý na pokládku, a proto ho aplikovat do svého bydlení dokáže každý domácí kutil. Stačí jen předpřipravit stěny tak, aby byly dokonale rovné. Následně na ně položit základovou konstrukci, kterou tvoří dřevěné hranoly. Ty se přišroubují, přičemž vždy je třeba osadit spodní a vrchní hranol a následně mezi ně další, ve vzájemných vzdálenostech 50 až cca 80 cm. Na takto připravenou konstrukci se může klást profil jako skládačka díky perodrážkovému systému. Jednotlivé desky se fixují o konstrukci z hranolů hřebíčkem s malou hlavičkou, který se zatlouká do pera profilu. Proto, aby ho na výsledném obkladu nebylo absolutně vidět.

Choďte doma po čistém masivním dřevě

Kromě tatranského profilu můžete své bydlení udělat přirozenějším i masivní dřevěnou podlahou. Takzvaná dlážkovica je tou vůbec nejkvalitnější podlahou, jakou můžete svému bydlení dopřát. Netvoří ji totiž nic jiného, jen masivní dřevo. Stejně jako tatranský profil, i dlážkovica obsahuje pera a drážky, proto bude její pokládka rychlá a jednoduchá.