Čištění koberců Praha: Pro firmy i domácnosti

Špinavý koberec je pro každého majitele dosti špatnou vizitkou. Platí to nejen v případě domácností, ale také v kancelářských prostorách firem. Pakliže se chcete podobné ostudě vyhnout, je na místě nejen časté luxování. Jednou za čas byste si měli pozvat odbornou firmu, která vám zajistí plně profesionální čištění.

Jak probíhá odborná péče o koberce?

Příkladem specialistů je čištění koberců Praha. Využívá se při něm špičkových strojů. Díky nim je každý koberec po úpravě takřka jako nový, změnu skutečně poznáte hned na první pohled.

Vše funguje následujícím způsobem. Přístroj využívá vody, do níž se přidává speciální čisticí prostředek. Voda je nanesena na koberec a následně vysávána pod vysokým tlakem spolu s prachem a dalšími nečistotami. Vše se zachycuje do nádoby ve vysavači.

Má to hned několik výhod. V první řadě při čištění neunikají žádné prachové částice zpět do místnosti, jako tomu běžně bývá i u těch nejvýkonnějších domácích vysavačů. Dále lze vyzdvihnout velmi účinný způsob vysávání, kdy se z koberců odstraňují nejen prach a nečistoty, ale také například roztoči. Přípravek, který se smíchá s vodou před samotnou aplikací, dodá čištěnému koberci příjemnou vůni, jež vydrží klidně i několik týdnů.

Průmyslové čištění koberců je vysoce efektivní, tudíž ho není zapotřebí provádět tak často jako běžné vysávání. Kromě zbavení nečistot je zde účelem i obnova vzhledu koberce. Pokud se jedná o čištění koberců v často používaných místnostech, tedy kupříkladu v kancelářích s velkým pohybem lidí, je vhodné aplikaci provádět zhruba jednou za měsíc.

Nezapomeňte si nechat vyčistit také sedačky

Pokud si domů, případně do kanceláře pozvete odborníky z čištění koberců Praha, pak vám mohou pomoci rovněž s péčí o sedačky a křesla. Čištění sedaček se provádí podobným způsobem, jen s menšími nástavci nežli v případě, kdy dochází k čištění koberců.

Facebookové komentáře

Přidat komentář