Chladírenské dveře

Sortiment izolačních dveří je široký. Na českém trhu je spousta dodavatelů chladírenských dveří. Zákazníci si mohou vybírat z různých povrchových úprav a provedení, rozměrů, teplotních rozsahů a požití. Chladírenské dveře obsahují izolační jádro s tvrdou polyuretanovou pěnu. Nyní si ukážeme jednotlivé typy chladírenských dveří.

Posuvné chladírenské dveře

Chladírenské dveře tohoto typu lze vybavit mimo jiné mrazírenským těsněním s topným kabelem. Po přidání těsnění s topným kabelem lze tento typ chladírenských dveří používat až do teplot -20°C.

Otočné chladírenské dveře

Tento typ chladírenských dveří se ve většině případů užívá v chladírnách, kde je min. teplota -2°C a jejich velkou výhodou je to, že je lze je otevřít o 180°. Vnitřek těchto dveří je má bezpečnostní kliku. Některé typy chladírenských dveří mohou být vybaveny zdvihacími panty, dle požadavků ze strany zákazníka může být součástí i antipaniková klika.

Otočné hlubokomrazírenské dveře

Hlubokomrazírenské dveře otočné mají vyhřívaný rám, zdvojené těsnění, křídlo je silné 121 mm. Jejich výhoda spočívá v tom, že lze je použít až do -35°C.

Kyvné chladírenské dveře

Hlavním účelem chladírenských kyvných dveří je oddělení jednotlivých místností, zejména v tom případě, kdy se uvnitř pohybuje hodně lidí. Dle požadavků lze křídlo opatřit oknem, pružnou PVC ochranou proti nárazu nebo okopovým plechem.

Otočné polochladírenské dveře

Polochladírenské otočné dveře se využívají v různých výrobnách, kancelářích anebo skladech. Křídlo bývá silné 40 mm, rám je z hliníku, dle požadavků lze křídlo doplnit oknem.

Kyvné chladírenské dveře

Kyvné chladírenské dveře se používají k oddělení výrobních a manipulačních prostor. Křídlo je vyrobeno z nerezového rámu, do kterého je ukotvena průhledná PVC fólie silná 5-7 mm. PVC fólie je pružná a dveře jsou určeny až do teploty -30°.