Chcete si koupit novou televizi? Poradíme vám, na co si dát pozor

V současné době je trh s televizory poměrně pestrý. Pokud se nevyznáte v nepřeberné nabídce, nejprve si přečtěte základní informace o tom, na jaké parametry se zaměřit. Jak velká by měla být úhlopříčka? Jaký typ obrazovky je ideální volbou? V následujících řádcích najdete odpovědi nejen na tyto dvě otázky.

Pamatujte na to, že čím je televize větší, tím je i lepší zážitek ze sledování. I tak je však nezbytné zohlednit i další vlastnosti zařízení, nikoliv jen úhlopříčku.

Úhlopříčka TV je důležitá, ne rozhodující

Úhlopříčka se většinou uvádí v anglických palcích, přičemž jeden palec je 2,54 centimetru. Jestliže si nedokážete představit, jak velká je 32palcová televize, tak někteří výrobci naštěstí uvádí i úhlopříčku v centimetrech.

Při výběru velikosti byste měli zohlednit i to, jak velkou máte místnost, ve které se má televize nacházet. Čím menší je úhlopříčka TV, tím kratší může být vzdálenost sledování, a naopak. U 20palcového televizoru se doporučuje vzdálenost sledování do 1,4 metru, ovšem u 60palcového by měla být vzdálenost sledování větší než 2,3 metru.

Technologie obrazu

Setkáte se především se dvěma hlavními technologiemi, a to LED a OLED. První zmíněná je rozšířenější, přičemž nahradila LCD. LED technologie se vyznačuje nižší spotřebou, výborným kontrastem a pestrými barvami.

Do popředí se však postupně prodírá OLED s lepšími barvami, jasem i kontrastem. OLED televizory jsou úspornější a chlubí se rychlou odezvou. Oblíbenosti se těší třeba Samsung TV, protože pod danou značkou se prodávají špičkové modely, které patří k nejvyspělejším na trhu. Připraveny jsou QLED televizory, 8K i 4K varianty. Záleží na tom, co od daného televizoru očekáváte.

Tak neváhejte a udělejte si radost novou televizí. Sledování filmů pro vás bude jedinečným zážitkem.